Haberler19 Şubat haftanın filmleri

19 Şubat haftanın filmleri

19 Şubat haftasında vizyona 4 yeni film giriyor. Şahan Gökbakar'ın Osman Pazarlama filmi merakla beklenirken çocuklar için de animasyon filmi olan Ayı Kardeşler Kurtarma operasyonu vizyondaki yerini alacak.

19 Şubat haftanın filmleri

19 Şubat haftasında vizyona 4 yeni film giriyor. Şahan Gökbakar'ın Osman Pazarlama filmi merakla beklenirken çocuklar için de animasyon filmi olan Ayı Kardeşler Kurtarma operasyonu vizyondaki yerini alacak.

OSMAN PAZARLAMA

Senaryosunu Şahan ve Togan Gökbakar’ın birlikte yazdığı Osman Pazarlama’nın yönetmen koltuğunda yine Togan Gökbakar oturuyor. Osman Pazarlama, aşık olduğu kızla evlenebilmek için başarılı bir iş adamı olmanın yanı sıra zengin olabilmeyi hedefleyen Osman Şaşmaz’ın kahkaha dolu hikayesini anlatıyor. Sevdiği kızın babasına kendini ıspat etme hırsıyla türlü maceralara atılan Osman’ın en büyük yardımcıları sağ kolu Erkan ve aile dostlarının kızı Songül'dür. Devamlı yeni ürünler tasarlayan ve bu ürünlerini girişimcilik dünyasına kabul ettirmeye çalışan Osman’ın piyasaya sunmaya çalıştığı ürünlerin farklı olmasının yanı sıra, bir o kadar da komik olması hiçbir yatırımcının ilgisini çekmezken, bu zorlu süreçte zenginliğin aslında çok da uzakta olmadığını anlayacaktır.

GİZLİ DÜNYA (ROOM)

ltın Küre Ödülleri'nden eli boş dönmeyen Lenny Abrahamson filmi Gizli Dünya (Room), bu haftanın 2016 Oscar adayı filmlerinden. Akademi Ödülleri'nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo olmak üzere dört dalda da aday olan filmde Brie Larson, Jacob Tremblay, William H. Macy, Joan Allen, Sean Bridgers, Wendy Crewson gibi isimler yer alıyor. Roman uyarlaması olan film, küçük çocuğu ile bir odaya hapsedilen annenin kaçış hikayesine odaklanıyor.

SAUL'UN OĞLU (SON OF SAUL)

Altın Küre'de yılın En İyi Yabancı Film ödülüne layık görülen Laszlo Nemes filmi Saul'un Oğlu (Son of Saul), 88. Akademi Ödülleri'nin "En İyi Yabancı Film" kategorisinde favori filmlerden. Geza Röhrig, Levente Molnar, Urs Rechn, Todd Charmont gibi isimlerin yer aldığı film, naziler tarafından toplama kampında iş yapmaya zorlanan esir Saul'un hayatının iki gününü konu alıyor.

AYI KARDEŞLER: KURTARMA OPERASYONU (BOONIE BEARS, TO THE RESCUE!)

Bu haftanın tek animasyonu olan Ayı Kardeşler: Kurtarma Operasyonu'nun yönetmenliğini Ding Liang ve Fuyuan Liu üstleniyor. Animasyonun seslendirme kadrosunda ise Rick Jay Glen, Siobhan Lumsden, Paul Maxx Rinehart, Toni Thompson yer alıyor.

SIRADAKİ HABER
}