HaberlerDevlet Korosu'ndan Ordu'ya özel konser

Devlet Korosu'ndan Ordu'ya özel konser

Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Şef Nihat Gönül yönetiminde Ordu'da özel bir konser verdi. Yoğun katılımın olduğu konser büyük beğeni topladı

Devlet Korosu'ndan Ordu'ya özel konser

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak kurulan Karadeniz Bölgesi'nin ilk ve tek devlet korusu olarak konserlerine devam eden Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Ordu Kültür Merkezinde özel konser verdi.

AMATÖR KOROLARA YER VERİLDİ

İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde Koro Hicâz-kâr Makâmında fasıl icrâ edildi. İkinci bölümde ise koro ve solo eserlere yer verildi. Samsun Devlet Korosu'un amatör korolardan solistlere sahnede yer verme projesi kapsamında Ordu'da korolarda faaliyet gösteren Türk Müziği Topluluklarında görev yapan Çiler Tokcan Akdeniz, Deniz Güneş Bayramlı ve Engin Candan birer eser icra ettiler. Konserin diğer solistleri ise Bahattin Balcı, İzzet Tekeli, Fâtih Çavuşoğlu, Gülbin Bakan, Metin Aksu, Mehmet Yetimoğlu, Halil Nihat Koşar, Serkan Özbayram idi. Konser boyunca davetlilerle yakından ilgilenen Devlet Korosu Halkla İlişkiler Müdürü Neslihan Demir konsere katılan Ordulu sanatseverlere Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun birer kitapçık, albüm hediye etti.

SIRADAKİ HABER
}