HaberlerYıllardır burayı kullanıyoruz

Yıllardır burayı kullanıyoruz

İŞKUR kura çekiminin hayvanat bahçesinde bulunan ofiste gerçekleşmesinin nedenini açıklayan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, 'Yıllardır Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında çekilen kuralar için hayvanat bahçesinde bulunan ofisimiz kullanılıyor' dedi.

Yıllardır burayı kullanıyoruz

Bazı basın-yayın organlarında çıkan, “İŞKUR kura çekimi, hayvanat bahçesinde yapılacak” haberlerinin yanlış anlaşıldığını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, yıllardır hayvanat bahçesinde bulunan ofiste kura çekimi yaptıklarını dile getirdi.

YAĞIŞ BEKLENTİSİ YER DEĞİŞTİRDİ

“Sokak hayvanları, evcil hayvanlar ve sivrisinek ilaçlamasının merkezi burasıdır. Bu işlerde çalışan arkadaşlarımız, yazışmalarını, özlük haklarını, izinlerini buradan sevk ve idare ediliyor. Yıllardan beri TYP kapsamında çekilen kuralar için hayvanat bahçesinde bulunan ofisimiz kullanılıyor. Hava güzel olduğunda ofisin önünde yapıyoruz. Katılım sayısı 270 kişi olduğundan hayvanat bahçesinde ofisimizde bulunan salona bu kadar kişinin sığmayacağını düşünerek ve meteorolojik raporlara göre ciddi bir yağış beklentisi vardı. Bu yüzden kura çekimini Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonuna aldık. Bugüne kadar ocak ayında böyle bir kura çekimi yapılmıyordu. Yapılan kura çekimleri Nisan-Mayıs veya Eylül-Ekim aylarında oluyordu” şeklinde konuştu.

İŞE KAYIT BURADAN

Kura çekimi sonrası işe kayıt olmaya hak kazananların evraklarını hayvanat bahçesinde bulunan ofise getireceklerini belirten Arlı, “Arkadaşlarımız kayıtları buradan alacak. SSK girişleri ve görev dağılımı buradan yapılacak. Mesai günleri arkadaşlarımız, hayvanat bahçesine gelerek iş dağılımı buradan dağıtacaktır. İşçilerin toplanma merkezi burasıdır. Servis araçlarıyla birlikte iş yerlerine gideceklerdir. Burası bir harekât merkezidir” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER

SIRADAKİ HABER
}