HaberlerŞırnak HaberleriŞırnak'ta terörün izleri, sanatla siliniyor

Şırnak'ta terörün izleri, sanatla siliniyor - Şırnak Haberleri

Terör örgütü PKK'nın büyük tahribatlara neden olduğu Şırnak'ta, '3D Resim Tasarımı' kursuna katılan gençler, terörün izlerini sanatla siliyor. Kentin tüm sokaklarını renklendirmeyi hedefleyen gençler, Şırnak'ın terörle değil, sanatla anılmasını istiyor.

Şırnak'ta terörün izleri, sanatla siliniyor

Şırnak'ta, terörün hem vatandaşların psikolojilerinde hem de kentte oluşturduğu tahribat, sanatla siliniyor. Kentte, Halk Eğitim Merkezi ile Gençlik ve Kültür Evi tarafından 12 gence, '3D Resim Tasarımı' kursu verildi. Gençler, kursta öğrendikleri bilgilerin ardından kolları sıvadı. İlk olarak Gençlik ve Kültür Evinin duvarına kentin figürlerinden Hazreti Nuh'un gemisini çizen gençlerin hedefi, kentin tüm sokak ve caddelerini renklendirmek.
Kurs eğitmenlerinden Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu Rıdvan Uğur, 'Bu çalışmayı Şırnak iline gelerek başlattım. Öğrencilerin çoğu üniversiteye hazırlık için başvurdular. Benim her zaman hedeflediğim bir projeydi. 'Bunu nasıl ve nerde yapabilirim' diye düşünüyordum. Şırnak için yola çıktık. İleriki dönemlerde öğrencilerimle birlikte daha büyük hedeflerimiz var. Bu hedeflerimiz arasında Şırnak Sanat Sokağı'nda güzel bir 3D boyutunda çizim yapmak. Şırnak'taki yetkililerden bir eğitimci olarak öğrencilerin sosyal aktivitelerine destek olmalarını istiyoruz. Daha büyük bir atölye açmak ve bu atölyede bize destek sunmalarını istiyoruz. Daha büyük kitlelere ulaşmak istiyorum' dedi.
Kursa katılan Elif Ürgen ise, 'Hocalarımız çok güzel öğretiyorlar. Artık öyle bir aşamaya geldik ki her şeyi artık bize bırakıyorlar. Kendimiz tasarlayabiliyoruz. Bütün gençlerin burada ders görmesini istiyorum. Bu birkaç aylık kurstu. Kursun sonunda sertifika alacağız. Kurs bize çok güzel şeyler kazandırdı' diye konuştu.

Şırnak’ta terörün izleri, sanatla siliniyor

SIRADAKİ HABER
}