HaberlerMoskova HaberleriErdoğan: 'Rusya ile atacağımız adımlar bölgenin kaderini değiştirecek'

Erdoğan: 'Rusya ile atacağımız adımlar bölgenin kaderini değiştirecek' - Moskova Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği görüşmede, 'Rusya ile atacağımız adımlar bölgenin kaderini değiştirecek' dedi.

Erdoğan: 'Rusya ile atacağımız adımlar bölgenin kaderini değiştirecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Soçi'de bir araya geldi. Erdoğan, görüşmenin basına açık kısmında yaptığı açıklamada görüşmede hem iki ülke ilişkilerini hem de bölgesel sorunları ele alacaklarını belirterek, 'Büyük bir sorumluluk üstleniyoruz. Eminim ki Rusya ile atacağımız adımlar bölgenin kaderini değiştirecek' ifadelerini kullandı.
Putin ise Türkiye ile atılacak ortak adımların Orta Doğu'daki durumu etkileyeceğini belirtti. Rus lider, Türkiye'nin referandum sonuçlarını tebrik ederek Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin sonuçlardan olumlu şekilde etkileneceğine dair umutlarını dile getirdi. Referandum sonuçlarının iki ülke arasındaki ilişkilerin pekiştirilmesi açısından olumlu bir gelişme olduğunu belirten Putin, 'Yaptığımız her şey, parlamentomuzun onayını gerektirdiği için, referandumun bu yöndeki sonuçları bizi çok sevindiriyor' diye konuştu.

Erdoğan: “Rusya ile atacağımız adımlar bölgenin kaderini değiştirecek”

SIRADAKİ HABER
}