HaberlerOdadan 'Ziraat' isyanı

Odadan 'Ziraat' isyanı

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, 'Böyle bir dönemde batak spor kulüplerinin borçları ödeniyor, oysa çiftçilerimiz borç batağında. Kulüplere cömert, çiftçiye cimri davranılıyor' dedi

Odadan 'Ziraat' isyanı

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, ekonomik krize giren futbol kulüplerinin borçlarının, yeniden yapılandırılıp devlet güvencesi altına alınmasına tepki gösterdi. “Ziraat Bankasının asli görevi, çiftçinin derdine derman olmaktır” diyen Avcı, böyle bir dönemde batak spor kulüplerinin borçlarının yapılandırılmasının etik olmadığını ifade etti.

ÇİFTÇİ TOPRAĞINI SATIYOR

Binlerce çiftçinin özel bankalara olan borçlarından dolayı borcunu ödemek için toprağını sattığını ifade eden Başkan Avcı, “Sırf Ayvacık ilçemizde binlerce çiftçi şu an özel bankaların haciz kıskacında. 30 bin TL kredi çekmek için aylarca sıra bekleyen çiftçimize laik görülmeyen kredi, milyon dolarlarla alınan futbolcuların batak borçlarına veriliyor. Hükümetimizden beklentimiz; spor kulüplerine yapıldığı gibi özel bankalara borçlu olan çiftçi kredilerini ödeyerek yapılandırma imkanıdır. Spor kulübü üretmezse, Türkiye için anlam ifade etmez ancak çiftçi üretmezse Türkiye aç kalır. Sadece devletten alacaklı olduğumuz para Ziraat Bankasına aktarılsa ve Ziraat Bankası çiftçilerimizin özel bankalara olan borçlarını üstlense hem devletimiz hem de çiftçimiz kazanacaktır” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}