HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da ilginç koleksiyoncu

Samsun'da ilginç koleksiyoncu - Samsun Haberleri

Samsun'da bir kişi ilçede vefat edenlerin vesikalıklarını dükkanın da sergiliyor. Çok sayıda vesikalık fotoğraf bulunan dükkana gelenler ise ölenleri asılan fotoğraflardan öğreniyor

Samsun'da ilginç koleksiyoncu

Samsun'da bir kişi ilçede vefat edenlerin vesikalıklarını dükkanın da sergiliyor. Çok sayıdavesikalık fotoğraf bulunan dükkana gelenler ise ölenleri asılan fotoğraflardan öğreniyor

Samsun'un Bafra İlçesi'nde 80 yaşındaki şans oyunları bayisiÜnal Hatipoğlu, yıllar önce başladığı  koleksiyonla herkesin dikkatini çekiyor. İlçede vefat edenlerin vesikalıklarını dükkanın duvarlarına asan Hatipoğlu'nun işyerine gelen müşteriler, duvarlardaki vesikalıklara bakarak kimlerin vefat ettiğini öğreniyor.

İLÇEYE GELENLERİN UĞRAK YERİ

Yıllar önce başladığı ilginç koleksiyonuna ilginin oldukça yoğun olduğunu söyleyen Ünal Hatipoğlu, "Yıllar önce başladığım fotoğraf biriktirme merakını duvarlara asarak sergilemeye başladım. Özellikle ilçe dışından gelen Bafralılar, öncelikle ilk benim dükkanıma uğruyor. Duvarda asılı olan fotoğraflara bakarak kimin vefat ettiğini öğreniyor" dedi.

ÖLMEDEN VESİKALIK BIRAKIYORLAR

Kendisine ölmeden önce vesikalık bırakanların da olduğunu söyleyen Hatipoğlu, "İlçemizde ölmeden önce yanıma gelenler bana vefat ettiklerinde duvara asılması için vesikalıklarını veriyor. Yıllardır devam eden bu alışkanlık, sağ olduğum sürece devam edecek" diye konuştu.

Bayram OK / ÖZEL HABER

SIRADAKİ HABER
}