HaberlerBaşkan Erdoğan Tok: 'Samsun için makro kardeşlik'

Başkan Erdoğan Tok: 'Samsun için makro kardeşlik'

Çarşambalılar Derneği tarafından gerçekleştirilen kongreye katılan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Mikro milliyetçiliğin yerine makro kardeşliği koyarak daha yaşanabilir bir şehri birlikte inşa etmeye devam edeceğiz' dedi

Başkan Erdoğan Tok: 'Samsun için makro kardeşlik'

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği 16. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Hemşehri derneklerine her zaman büyük önem verdiğini söyleyen Başkan Erdoğan Tok, hemşehri derneklerinin farklı kültürlerin yaşatılmasına sağladığı katkının yanında birlikteliği güçlendirecek önemli kurumlardan biri olduğunu vurguladı.

EN BÜYÜK PAYDAŞLARIMIZ

Başkan Erdoğan Tok, “Şehrimizde birlikte uyum içerisinde yaşadığımız tüm vatandaşlarımızla kültür ve geleneklerimizi birbirimize aktararak ortak paydamız olan Samsunluluk çerçevesi içerisinde buluşmalıyız. Bu görev tüm hemşehri derneklerinin asli görevi olmalıdır. Bu bilinç ile İlkadım Belediyesi olarak bizler de hemşehri derneklerimizle her zaman iç içe olduk. Vatandaşlarımızın taleplerinin iletilmesinde ve ortak akıl ile yürüttüğümüz hizmetlerimizde hemşehri dernekleri en büyük paydaşlarımızdan oldu. Bundan sonraki süreçte de bu bağı güçlendirerek sürdürmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

BİRLİĞİMİZİ PEKİŞTİRİYOR

Samsun’un birçok ilden göç alması ve Karadeniz’de bir merkez konumunda olmasının avantaj yaratacak bir durum olduğunu belirten Başkan Tok, “Hemşehrileri, İlkadım'ın zenginliği olarak görüyoruz. Tam da bu noktada biz yöneticiler ve hemşehri derneklerinin en önemli sorumluluğu mikro milliyetçiliğe izin vermeden tüm vatandaşlarımızı Samsunlu olma bilinciyle donatarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir. Böylelikle mikro milliyetçiliğin yerine makro kardeşliği koyarak daha yaşanabilir bir şehri birlikte inşa etmeye devam edeceğiz” sözlerini kaydetti.

Kongre sonrası yeniden dernek başkanlığına seçilen Sadettin Sarıoğlu katılımcılara ve dernek üyelerine teşekkür ederek yeni dönemde de azimle çalışacağını söyledi. Kongreye; AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 20. Dönem Samsun Milletvekili Cemal Alişan, Samsun Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, Çarşamba Ticaret Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Çarşambalılar Derneği eski Başkanı Selçuk Dündar, işadamları, oda ve dernek temsilcileri ile dernek üyelerinin katıldı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Tunus'ta 700 bin memur greve gitti

1 Tunus'ta 700 bin memur greve gitti

Çanak Anten Tamiri İçin Çıktığı Çatıdan Düştü Hayatını Kaybetti

2 Çanak Anten Tamiri İçin Çıktığı Çatıdan Düştü Hayatını Kaybetti

Çaya düştüğü iddia edilen şahıs polis ekiplerini harekete geçirdi

3 Çaya düştüğü iddia edilen şahıs polis ekiplerini harekete geçirdi

CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel esnafla buluştu

4 CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel esnafla buluştu

Manisa'da kaybolan 2 teknisyen 6 saat sonra bulundu

5 Manisa'da kaybolan 2 teknisyen 6 saat sonra bulundu

Amatör Denizci belgesi eğitim ve sınavları KUTO'da devam ediyor

6 Amatör Denizci belgesi eğitim ve sınavları KUTO'da devam ediyor

Ayvalık'ta seyir halindeki otomobil alevler arasında kaldı

7 Ayvalık'ta seyir halindeki otomobil alevler arasında kaldı

Adana'da 1 kişi kaldırımda ölü bulundu

8 Adana'da 1 kişi kaldırımda ölü bulundu

Başkent'te istinat duvarı çöktü: İki bina boşaltıldı

9 Başkent'te istinat duvarı çöktü: İki bina boşaltıldı


SIRADAKİ HABER
}