HaberlerYusuf Ziya Yılmaz: Bizlere bin dost az bir düşman fazla

Yusuf Ziya Yılmaz: Bizlere bin dost az bir düşman fazla

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, birlik ve beraberlik çağrısı yaparak, 'Bizlere bin dost az bir düşman fazla, hepimiz birbirimize kenetlenmeliyiz' dedi

Yusuf Ziya Yılmaz: Bizlere bin dost az bir düşman fazla

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği’nin 16. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Üyesi olduğu derneğin genel kurulunda konuşan Milletvekili Yılmaz, dernek bünyesinde vakıf kurulması için öneride bulundu.

BERABERLİK MUHAFAZA EDİLMELİ

"Dernekler insanların birbirine olan hasret ve özlemini giderme mekanizmalarıdır. Dernekler, dayanışma kültürünü, aidiyet kültürünü ve birlik-beraberlik ruhunu en kuvvetli bir şekilde geliştirmektedirler" diyen Yılmaz, "Ben bu beraberliğe yani bu güce çok ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum. Yunus Emre’nin ‘Yerden göğe küpler dizeler, küpleri birbirine bendetseler, sonra aralarından birini çekeler, seyreyle sen gümbürtüyü’ diye bir sözü var. Yani birini kırdığınızda küpler gümbür gümbür aşağı gider. İşte bu küpleri bir arada tutmak için derneklerimiz var. Kimseyi kırmamamız ve herkesi sahiplenmemiz gerekiyor. Bin dost az, bir düşman fazla. Derneklere, bu tür dayanışma ortamlarına bunun için ihtiyaç duyuluyor” diye konuştu.

‘FİKİR VERİN’ ÇAĞRISI

Milletvekili Yılmaz, “Bu birlikteliğimizi daha da çok geliştirelim. İyi günde ve kötü günde de beraber olmak durumunda olan ve beraberliği yaşayan insanlarız. Tüm dernek üyelerimizin katkılarına her zaman ihtiyaç var. Tüm fikirlerinizi gelin konuşalım ve derneğin gündemine alınması için çaba gösterelim. Derneğimizin bu tüzel kişiliğini muhafaza edelim. 34 senedir, derneğin kuruluşunda bu güne kadar katkı vermiş herkese minnet ve şükranlarımızı sunalım, bunu asla unutmayalım” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}