HaberlerZorlu'dan muhteşem yarı final!

Zorlu'dan muhteşem yarı final!

Samsun'un eğitim markası Özel Zorlu Koleji,  düzenlediği 'Zorlu'nun Yetenekleri Yarışıyor' programı ile muhteşem bir yarıyıl finaline imza attı

Zorlu'dan muhteşem yarı final!

Özel Zorlu Koleji, 2018-2019 eğitim öğretiminin ilk dönemini, birbirinden yetenekli öğrencilerin hünerlerini sergilediği, “Zorlu’nun Yetenekleri Yarışıyor’ programı ile kutladı.  Yoğun katılımla gerçekleşen program, öğrencilerin Samsun’un güzelliklerini yansıttıkları fotoğraf sergisi ile başladı. Birbirinden özel şovlar sergileyen Zorlulu öğrenciler, adeta büyüledi.

SAMSUN EĞİTİMİNE KATKI SUNUYORUZ

Programda konuşma yapan Zorlu Eğitim Kurumları Kurucusu Ergin Zorlu, “Zorlu Eğitim Kurumları olarak, 2009 yılından bu yana güzide şehrimiz, Samsun’umuzun eğitim ve öğretimine katkı sunuyoruz. 27 yıldır Samsunlu ve Samsun sevdalısı kimliğimizle, Bakanlığımıza bağlı okullarımızla başarı, gurur ve onurla sürdürdüğüm öğretmen ve eğitim yöneticiliği tecrübem ve sosyal kazanımları, bir eğitim gönüllüsü olarak şahsım nezdinde ekip arkadaşlarımla paylaşmaya ve çözüm ortağı olmaya gayret göstermekteyim. Öğrencilerimizi akademik bilgi ve beceriye sahip, özgüveni gelişmiş, sosyal yaşam becerileri güçlü, yabancı dili iyi ve teknolojiyi kullanabilen, Atatürk ilkelerine bağlı, akılcı, çağdaş, entelektüel, ülkesine, ailesine ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetiştirmek önceliğimizdir” dedi.

EMEK DOLU GECE

“Zorlu’nun Yetenekleri Yarışıyor” programının büyük bir emeğin ürünü olduğunu söyleyen Zorlu, “Amacımız, ekip bütünlüğü içinde bütün öğrencilerimizin sosyal gelişimlerine katkı sağlamaktır. Her bir öğrencimiz bizler ve sizler için birincidir. Okulumuzdaki idare, öğretmen ve öğrencilerimiz, etkinliklerimizde ekip ruhu içinde büyük emek vererek görev almışlardır. Şu hiçbir zaman unutulmamalı ki; akademik becerimizi sunacak sosyal bir beceriye sahip olamazsak eğitim sürecimiz hep eksik kalacaktır. Bizler, çocuklarımıza ve siz değerli velilerimize sadece okul olmak istemiyoruz. Yaşamımızın her parçasında ailemizin bir parçası olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 ZORLU’NUN YETENEKLERİ BÜYÜLEDİ

Samsunlu ünlü şarkıcı Ümit Kurşun’un şarkıları, ünlü sihirbaz Erkin Sezgin’in sihirleri ile eşlik ettiği muhteşem gecede; koro, piyano, gitar ve keman dinletileri, duygu yüklü Türkçe ve Almanca şiir gösterisi, Karadeniz müzikleri ile harmanlanan step dans gösterisi, ‘Adam Olacak Çocuk’ eğlence programı, öğrencilerin adeta şov yaptığı zeybek ve Ankara oyun havası gösterisi, İngilizce dans showlar, deneyler, illüzyon gösterileri, birbirinden eğlenceli İngilizce ve Türkçe skeçler, halk oyunları, küp bozma oyunu,  jimnastik gösterileri ve işaret dili gösterisi yer aldı.

SAMSUNSPOR UNUTULMADI

Birbirinden özel gösterilerin yer aldığı programda, Samsunspor unutulmadı. 20 Ocak 1989 yılında elim kaza sonucu hayatlarını kaybeden futbol şehitleri anıldığı gösteride, “Taraftarın Sesi” programını hazırlayıp sunan,  Samsunspor sevdalısı Hüseyin Karataş ve Selamet Atlı da yer aldı.

COŞKU DORUKLARA ULAŞTI

22 ayrı çalışmanın yer aldığı programın final gösterisinde, coşku doruklara ulaştı. Kapanış programında tüm öğrenci ve öğretmenler, “Yiğidim Aslanım Burada Yatıyor” ve İzmir Marşı’nı hep birlikte seslendirdi. Bu coşku dolu anlara izleyiciler, Türk Bayrağı sallayıp alkış tutarak eşlik etti.

 

SIRADAKİ HABER
}