HaberlerSamsunspor HaberleriAytaç Sulu: 'Büyük takıma geldim'

Aytaç Sulu: 'Büyük takıma geldim' - Samsunspor Haberleri

Yılport Samsunspor, Almanya 2. Bundesliga ekiplerinden Darmstadt 98'de forma giyen Aytaç Sulu ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı. Aytaç'ı renklerine bağlayan Kırmızı-Beyazlılar ise, ulusal ve dış basında da büyük ses getirdi

Aytaç Sulu: 'Büyük takıma geldim'

1.5 YILLIK SÖZLEŞME

Antalya'da devre arası çalışmalarını yürüten  Yılport Samsunspor, transferde de hız kesmiyor. Kısa süre içerisinde önemli işler başaran Kırmızı-Beyazlılar, bir transferde daha mutlu sona ulaştı. Samsunspor daha önce prensipte anlaştığı Almanya 2. Bundesliga ekiplerinden Darmstadt 98'de forma giyen  Aytaç Sulu ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı. İmza törenine ise Genel Menajer Mustafa Aztopal ve Teknik Menajer Yücel Uyar katıldı.

ÖNEMLİ BİR TRANSFER

Menajer Mustafa Aztopal, “Yılport Samsunspor için önemli bir transferi gerçekleştiriyoruz. Çünkü Aytaç bizim  Yılport Samsunspor için koyduğumuz hedefleri kendi futbolcu kariyerinde ve tecrübesinde yaşamıştı. Yılport Samsunspor’un da tek hedefi 1.5 sene sonra Süper Ligde olmak. Dolayısıyla bu tecrübeyi daha önce yaşamış, bu başarılara daha önce imza atmış çok değerli ve lider bir oyuncuyu kadromuza katmanın mutluluğunu yaşıyoruz"dedi.

HEDEFE GİDECEĞİZ

Aytaç Sulu’nun deneyimi ve liderliği ile diğer oyunculara tecrübe katacağını belirten Teknik Menajer Yücel Uyar, “Aytaç ile burada imza töreninde olmak Yılport Samsunspor için önemli bir gün. Aytaç, deneyimi ve liderliği ile bizim genç takımımıza çok tecrübe katacağını düşünüyoruz. Devre arasında 5 transfer yapıp değerli oyuncuları
kadromuza kattık. Bugün de Aytaç Sulu ile imza yapıyoruz. Yılport Samsunspor rekabetçi ve iyi bir kadroya sahip oldu. Aytaç Sulu takımımıza büyük katkı sağlayacak"diye konuştu.

PROJEYİ HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Yılport Samsunspor’a geldiği için mutlu olduğunu ifade eden Aytaç Sulu ise, “Yılport Samsunspor büyük bir kulüp, büyük bir camia. Transferim gerçekleştiği için çok mutluyum. Bu transferime bazı kişiler şaşırdı ama ben şaşırmadım. Yılport Samsunspor büyük bir proje hazırladı. Ben bu projenin aynısını birkaç sene önce yaşadım ve bir daha yaşatmak istiyorum. İnşallah Allah’ın izni ile bu projeyi beraber başaracağız”şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Aytaç Sulu, kendini Yılport Samsunsporlu yapan sözleşmeyi imzaladı.

 

SIRADAKİ HABER
}