HaberlerSamsun HaberleriCanik'in dev eğitim ordusu

Canik'in dev eğitim ordusu - Samsun Haberleri

 Canik Belediyesi tarafından kurulan Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü, binlerce çocuk, genç ve kadının gelişimine katkı sağlıyor. Kampüsteki kurs ve eğitim tesisleri her gün binlerce insana kapılarını açıyor

Canik'in dev eğitim ordusu

Türkiye'nin en önemli eğitim merkezlerinden biri olan  Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü tam bir eğitim ordusuna sahip.  Canik Belediyesinin kampüs içerisinde kurduğu kurs ve eğitim tesisleri, özellikle hafta sonlarında binlerce çocuk, genç ve kadınla doluyor. Tesislerden yararlanan çocuk ve gençler, aldıkları takviye derslerle geleceğe hazırlanırken, sanatsal faaliyetlerle de kendilerini geliştiriyor. Kadınlar ise, kurslarda hem becerilerini geliştiriyor hem de aile ekonomilerine katkı sağlayabilecekleri el sanatları öğreniyor.

EN BÜYÜK YATIRIM GENÇLİĞE

Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsünün 5 bin çocuk, genç ve kadına hizmet verdiğine dikkat çeken Belediye Başkanı  Osman Genç, eğitime yaptıkları yatırımı geleceğe yapılan yatırım olarak gördüklerini belirterek, bilginin en büyük güç olduğu 3. bin yılın başında, bilgili ve donanımlı bir gençlik hedeflediklerini söyledi. Genç, "Gençlerimiz ne kadar bilgili, donamlı, aynı zamanda ahlaki ve manevi değerlerini önemseyen olurlarsa şehrimizin ve ülkemizin de geleceği o kadar sağlam olur. Belediye olarak sağlam bir gelecek için eğitime büyük önem veriyoruz. Gençlerimizi fiziki, ilmi, fenni ve ahlaki olarak geleceğe tam donanımlı olarak hazırlıyoruz. Hayatın her alanına ve her yaştan insana hitap eden kampüsümüzün özellikle hafta sonlarında çocuk ve gençlerimizle dolup taştığını görmek bizleri mutlu ediyor" dedi.

MİLLİ VE ÜRETEN BİR GENÇLİK

Bilgi çağında her gencin bilgili ve donanımlı olması gerektiğine vurgu yapan Başkan Genç, "çağında olduğumuz bu dönemlerde savaşlar artık topla, tüfekle yapılmıyor. Bunun yanında ülkeler arasında algı, bilişim, spor ve sanatla da güç gösterisinde bir savaş yapılıyor. Gençlerimiz sadece üniversiteleri kazanmak için okumamalıdır. Genç beyinler, birlik ve beraberlik için de milli ve üreten bir nesil ortaya koymalıdır. Bu 3. bin yıl savaşlarını ancak bu şekilde kazanabiliriz. Bilişim Bu nedenle geleceğimizi şekillendirecek olan gençlerimizi her alanda geliştirmek için yatırımlar yapıyoruz. Milli düşünen ve her alanda üreten bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}