HaberlerSamsun HaberleriSamsun'un gizli cenneti

Samsun'un gizli cenneti - Samsun Haberleri

Türkiye'nin sayılı su basar ormanlarından birisi olan Atakum Çakırlar Korusunda hayata geçirdikleri sosyal tesis ve sportif alanlarıyla, korunun cazibesinin artığını belirten Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Samsun'un gizli cenneti olan Çakırlar Korusunun değerine değer kattık' dedİ.

Samsun'un gizli cenneti

Hayata geçirdikleri halı saha, tenis kortları, restoran, kafeterya, kır düğün alanı ve piknik alanıyla, Çakırlar Korusunun yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olduğunu ifade eden Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum’un gizli kalmış birçok güzelliğini daha ortaya çıkaracağız” diye konuştu.

GELİŞİMİ DESTEKLEDİK

Atakum Belediyesi olarak ilçenin turizm potansiyelini artırmak ve Atakumlulara daha da yaşanılabilir bir ilçe sunabilmek adına kapsamlı çalışmalar sürdürdüklerini ifade eden Taşçı, “Atakum denizi, doğası ve sosyal yaşam alanlarıyla, Karadeniz Bölgesi’nin en güzel ilçelerinden biri. Biz de Atakum Belediyesi olarak, ilçemizin değerine değer katan projelere imza atarak, Atakum’un her alanda gelişimini destekledik. Türkiye’nin sayılı su basar ormanlarından birisi olan Çakırlar Korusu Samsun’un gizli kalmış cennetlerinden birisi. Burada gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ve kazandırdığımız tesislerle korunun değerine değer kattık” ifadelerini kullandı.

VAZGEÇİLMEZ BİR ADRES

Çakırlar Korusunun, önceden sadece piknik alanı olarak kullanıldığını ifade eden Başkan Taşçı, “Gizli kalmış bir cennet olan Çakırlar Korusu, vatandaşlarımızın piknik yapmaya geldiği bir alandı. Burada hayata geçirdiğimiz halı saha, tenis kortları, restoran, kafeterya, kır düğün alanı ve piknik alanıyla, Çakırlar Korusunun cazibesini artırdık. Hayata geçirdiğimiz projeler ile vatandaşlarımızın vazgeçilmez adresi haline geldi. Atakum Belediyesi olarak, ilçemizin saklı kalmış güzelliklerini ortaya çıkarmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Kırkağaç'ta taşımalı eğitime bir gün ara verildi

1 Kırkağaç'ta taşımalı eğitime bir gün ara verildi

İzmir-Ankara D300 karayolu 7 saatte trafiğe açıldı

2 İzmir-Ankara D300 karayolu 7 saatte trafiğe açıldı

Uyuşturucu Satıcılarına Şafak Operasyonu: 22 Gözaltı

3 Uyuşturucu Satıcılarına Şafak Operasyonu: 22 Gözaltı

Kontrolden çıkan otomobil park halindeki araçlara çarptıktan sonra kaldırıma çık

4 Kontrolden çıkan otomobil park halindeki araçlara çarptıktan sonra kaldırıma çık

Ordu'da şiddetli rüzgar

5 Ordu'da şiddetli rüzgar

Organlarıyla 3 hastaya umut oldu

6 Organlarıyla 3 hastaya umut oldu

Bayrampaşa'da plastik hammadde üreten iş yerinde korkutan yangın

7 Bayrampaşa'da plastik hammadde üreten iş yerinde korkutan yangın

Fırtınanın devirdiği ağaç otomobilin üzerine düştü

8 Fırtınanın devirdiği ağaç otomobilin üzerine düştü

Yoğun kar yağışı vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattı

9 Yoğun kar yağışı vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattı


SIRADAKİ HABER
}