HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Zihni Şahin: 'Boynumuzun borcu'

Başkan Zihni Şahin: 'Boynumuzun borcu' - Samsun Haberleri

Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Samsun'un altyapı, içme suyu ve yol problemlerini çözmek için kararlıyız. Halkımızın bu temel ihtiyaçlarını karşılamak boynumuzun borcu' dedi

Başkan Zihni Şahin: 'Boynumuzun borcu'

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilçelerinde genelinde başlattığı 'su arıtma ve atık su arıtma' tesisleri ile yol ve kaldırım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ilçelerde başlattıkları 'su arıtma ve atık su arıtma' tesisleriyle yol ve kaldırım çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini açıkladı. Şahin, "Kavak, Ladik, Salıpazarı ve Çarşamba ilçelerinde 'ileri teknoloji arıtma tesisi' kurulacak. Terme ve Bafra'da 'atık su arıtma tesisi revizyonu' ise devam ediyor" dedi.

TESİSLER TAMAMLANIYOR

"Altyapı, içme suyu ve yol olmazsa olmazımızdır" diyen Başkan Şahin, “19 Mayıs, Vezirköprü ve Yakakent ilçelerinde atık su arıtma tesisi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Batı İleri Teknoloji Atık Su Arıtma Tesisi, Çarşamba İlçesi Dikbıyık Mahallesi ve Ladik Hamamayağı Mahallesi ile Asarcık İlçesi ve Terme Sakarlı'daki atık su tesisleri ise tamamlandı. Terme ve Bafra ilçe merkezlerimizdeki atıksu arıtma tesislerinin de revizyon proje çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.

500 KİLOMETRELİK YOL

İlçelerdeki yol ve kaldırım çalışmalarının da tüm hızıyla sürdürüldüğünü kaydeden Başkan Şahin, "Geçen yıl sadece Bafra'da 30 kilometrelik beton ve asfalt yol yapıldı. Bafra'da önceki yıllarda yapılan asfalt ve beton çalışmasının 2 katı gerçekleştirilmiş oldu. Bununla yetinmeyerek 40 kilometrelik yol yapımı için de çalışmalara başladık. Özellikle iç kesimlerdeki ilçelerimizde başlattığımız asfalt, yol, kaldırım çalışmaları durmaksızın devam ediyor” ifadelerini kullandı.

BOYNUMUZUN BORCU

17 ilçede adeta seferberlik halinde olduklarını söyleyen Başkan Şahin, "Göreve geldiğimiz geçen yılın mayıs ayı itibarıyla milletvekillerimiz ve eski büyükşehir belediye başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz Bey döneminde başlayan projeler vardı. Bunları devam ettiriyoruz. Bu projelerin bir kısmını tamamladık. Bunlara yeni projeler ekledik. Toplam 15 proje ile 251 milyon liralık atıksu arıtma tesisi yatırımını yapmış oluyoruz. Büyükşehir Belediyesi, Samsun'un altyapı, içme suyu ve yol problemlerini çözmek için kararlıdır. Halkımızın bu temel ihtiyaçlarını karşılamak boynumuzun borcu” sözlerini kaydetti.EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da kaybolan 2 teknisyen 6 saat sonra bulundu

1 Manisa'da kaybolan 2 teknisyen 6 saat sonra bulundu

Tunus'ta 700 bin memur greve gitti

2 Tunus'ta 700 bin memur greve gitti

Çanak Anten Tamiri İçin Çıktığı Çatıdan Düştü Hayatını Kaybetti

3 Çanak Anten Tamiri İçin Çıktığı Çatıdan Düştü Hayatını Kaybetti

Çaya düştüğü iddia edilen şahıs polis ekiplerini harekete geçirdi

4 Çaya düştüğü iddia edilen şahıs polis ekiplerini harekete geçirdi

CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel esnafla buluştu

5 CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel esnafla buluştu

Amatör Denizci belgesi eğitim ve sınavları KUTO'da devam ediyor

6 Amatör Denizci belgesi eğitim ve sınavları KUTO'da devam ediyor

Ayvalık'ta seyir halindeki otomobil alevler arasında kaldı

7 Ayvalık'ta seyir halindeki otomobil alevler arasında kaldı

Adana'da 1 kişi kaldırımda ölü bulundu

8 Adana'da 1 kişi kaldırımda ölü bulundu

Başkent'te istinat duvarı çöktü: İki bina boşaltıldı

9 Başkent'te istinat duvarı çöktü: İki bina boşaltıldı

İstanbul'da FETÖ/PDY operasyonu

10 İstanbul'da FETÖ/PDY operasyonu


SIRADAKİ HABER
}