HaberlerSamsun Hava Durumu HaberleriMeteorolojiden Samsun'a kritik uyarı... Sabah fırtına akşam kar

Meteorolojiden Samsun'a kritik uyarı... Sabah fırtına akşam kar - Samsun Hava Durumu Haberleri

Meteoroloji 10. Bölge Müdürü'nden alınan hava durumu raporuna göre, Samsun'da yarın 200 metre üzeri kesimlerde kar yağışı, sahil bandında karla karışık yağmur bekleniyor

Meteorolojiden Samsun'a kritik uyarı... Sabah fırtına akşam kar

Samsun Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisinin altına giriyor.  Meterolojinin hava durumu raporuna göre Samsun merkez ve iç kesimlerde kar yağışı etkili olacak. 

200 RAKIMDA KAR

Samsun'da yarın (16 Ocak Çarşamba) sabah saatlerinden öğle saatlerine kadar ise kıyı kesimlerde batı ve kuzey batılı yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli  fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın şiddetinin saatte 90 kilometreye ulaşacağı belirtildi. Sıcaklıkların 8 ila 10 derece azalacağı ve öğle saatlerinden sonra kıyılarda yağmur ve  karla karışık yağmur, rakımı 200 metre ve üzeri kesimlerde ise  kar şeklinde olması bekleniyor.  Perşembe günü ise yağışların yine kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, rakımı 150 metre ve üzeri kesimlerde ise kar şeklinde olması bekleniyor. Cuma gününden itibaren yeniden artarak mevsim normallerine yükseleceği tahmin ediliyor.

DON UYARISI

Yapılan açıklamada, “Bugünden itibaren Samsun’un iç ve yüksek kesimlerde, özellikle gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Başta ulaşımda aksamalar olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir”  ifadelerine yer verildi.

SIRADAKİ HABER
}