HaberlerSamsunspor HaberleriYılport Samsunspor'da efsaneler çifte kupa istiyor

Yılport Samsunspor'da efsaneler çifte kupa istiyor - Samsunspor Haberleri

Samsunspor efsaneleri izleme komitesinde yer alan Serkan ve Celil'le, Yardımcı Antrenör Cenk İşler, 'İsmail Uyanık'ın olduğu yerde başarı ve güzellikler ön planda olmuştur. Bu sezon da öyle. Hedefimiz bu sene 2. Lig, önümüzdeki sene de 1. Lig şampiyonluğu' dedi.

Yılport Samsunspor'da efsaneler çifte kupa istiyor

UYANIK'A ÖVGÜLER

Yılport Samsunspor'un efsane oyuncuları  Serkan Aykut,  Celil Sağır ve Cenk İşler kulüp içerisindeki aldıkları çeşitli görevlerle tecrübelerini paylaşıyor. Serkan ve Celil izleme komitesinde görev yaparken,  Cenk İşler ise Yardımcı Antrenörlük görevini sürdürüyor. Aynı dönemde yıldızı parlayan üç efsane oyuncu, ikinci yarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunurken, şampiyonluk sözü verdi.

Celil Sağır, "İsmail Uyanık bir mücadelenin sembolüdür. İsmail başkan görevi bıraktıktan sonra onun yerine çok fazla sayıda isim geldi ama hala İsmail Uyanık konuşuluyor. Samsunspor son yıllarda markasına armasına yakışmayacak pozisyonlara düştü. Bir nevi arma ayaklar altında kaldı. Çok şükür ayaklar altındaki arma, artık insanların gözüne gözüne giriyor.  Samsunspor tarihinde ilk defa bu ligde oynuyor. Bu ligin en iyi oyuncularını seçtik. Sıkıntımız bu ligde yabancı yok, üst liglerden kaliteli yerli oyuncuları getirmek zor. Biz imkanlar dahilinde en iyi oyuncuları aldık. Önemli olan başlangıç değil, bitiştir. İkinci yarı şampiyonluk hedefine ulaşacağız. Herkes bize inansın" diye konuştu.

LİGDE MİSAFİRİZ

Serkan Aykut, "Geçmişte oyuncuyken kamplarda yer alırdık, şimdi ise çeşitli görevlerle buradayız. Tekrar bir arada olmak mutluluk verici. Senelerimiz beraber geçti şimdi yine bir aradayız. Kardeş gibiyiz. Ailemizden fazla bir aradaydık. İsmail Uyanık başkanın olduğu yerde başarı ve güzellikler hep ön planda olmuştur. Hedefler İsmail başkanla hep üst seviyededir. Hedef sadece bu sene değil, üst üste şampiyonluklarla Süper Lig'e çıkmak. Camia ve taraftar bu ligi hak etmiyor. Başarılı olmak şart. Güzel bir destek var taraftardan, İnşallah bu yolun sonu şampiyonluk" dedi.

Cenk İşler ise, "Bizler  Samsunspor'da değil Türk futboluna iz bırakmış sporcularız. Memleketimizin olduğu Samsunspor'a tekrardan uzun bir aradan sonra yeniden hizmet ediyoruz. Bu mutluluk veren bir durum. Sezon başında yeni kurulmuş bir takım olmanın zorluklarını yaşadık. Zaman zaman tökezlediğimiz oldu. Bunlar telafi edildi. Yarışta çok kötü bir yerde değiliz. Bu ligde misafiriz. Devre arasında ciddi takviyeler yaptık. İkinci yarı tüm gücümüzü sahaya yansıtıp bu ligden direkt olarak çıkmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}