HaberlerErhan Usta MHP'yi sildi!

Erhan Usta MHP'yi sildi!

Dün MHP Merkez Disiplin Kurulu, Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın parti üyeliğinden 'kesin çıkarma' cezası ile tecziyesine oy birliği ile karar verildi. Karar sonrası Usta sosyal medya hesaplarında değişiklikler yaptı.

Erhan Usta MHP'yi sildi!

Dün MHP Merkez Disiplin Kurulu, Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın parti üyeliğinden "kesin çıkarma" cezası ile tecziyesine oy birliği ile karar verildi. Karar sonrası Usta sosyal medya hesaplarında değişiklikler yaptı.

MHP lideri Devlet Bahçeli'den Usta açıklaması

TÜRKEŞ İLE OLAN FOTOĞRAFI PAYLAŞTI

Karar sonrası sosyal medya hesaplarında değişiklik yapan Usta, profil fotoğraflarını değiştirdi ve Facebook hesabına MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş ile olan fotoğrafını paylaştı. Paylaşılan fotoğrafı takipçileri yorum yağmuruna tuttu.

3’ÜNCÜ BAĞIMSIZ VEKİL

Erhan Usta, partisinden ihraç edilmeden önce resmi Twitter hesabındaki açıklama bölümüne MHP Samsun Milletvekili yazılı iken, partisinden ihraç sonrası açıklamayı Samsun Milletvekili olarak değiştirdi. Öte yandan Usta'nın ihraç kararı sonrasında MHP'nin TBMM'deki milletvekili sayısı 49'a düştü. Erhan Usta ise TBMM'deki 3. bağımsız milletvekili olarak kayıtlara geçti.

 

Erdinç Yıldız

 

SIRADAKİ HABER
}