HaberlerErhan Usta için ayağa kalktılar

Erhan Usta için ayağa kalktılar

HASTOP üyeleri MHP İlçe Başkanlığına giderek Milletvekili Usta'nın ihraç edilmesinden duyduğu üzüntüyü bildirdi. HASTOP Başkanı Mustafa Başaran, '600 milletvekili içerisinde belki de ilk 30'a girecek bir değerin dışlanması Havza'yı çok üzdü. Sadece Havza değil tüm Samsun bu karara tepki göstermeli ve Erhan Usta'ya sahip çıkmalı' dedi.

Erhan Usta için ayağa kalktılar

Havza Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Odaları Platformu (HASTOP), Havza TSO, Havza Ziraat Odası, Havza Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Havza Madeni İşler Kalaycılar ve Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Havza Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Havza Kahveciler Odası, Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası tarafından kuruldu. Platformun başkanlığını yürüten Havza Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Başaran ve HASTOP üyesi meslek odaları başkanları, MHP İlçe başkanlığını ziyaret ederek, Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın MHP Merkez Disiplin Kurulu (MDK) tarafından partiden ihraç edilmesine tepki gösterdi.

BU KARAR HAVZA’YI ÜZDÜ

Başaran, HASTOP’un yaklaşık 10 bin kişinin üye olduğu STK ve meslek odalarından oluştuğunu belirterek, “Bizler MHP’nin genel politikalarını eleştirmek durumunda değiliz. Ama Havza’nın yetiştirdiği bir değerin, partisinin değerlerini korumak adına yapmış olduğu şeylerden ötürü bu şekilde partisinden ihraç edilmesi Havzalılar olarak bizleri oldukça üzdü. Erhan Usta, bilgi ve tecrübe birikimi ile hep bu ülkenin menfaati için çalıştı. 600 milletvekili içerisinde belki de ilk 30’a girecek bir değerin dışlanması Havza’yı çok üzdü. Sadece Havza değil tüm Samsun bu karara tepki göstermeli ve Erhan Usta’ya sahip çıkmalı” diye konuştu.

USTA’NIN YANINDAYIZ

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın Türkiye’nin yetiştirdiği ender ekonomistlerden bir olduğunu belirterek, “Bizler STK’lar olarak bütün partilerimize eşit mesafedeyiz. Bütün vekillerimiz ile iletişim halindeyiz. Özellikle Erhan Usta ve Kemal Zeybek hemşehrilik bakımında bizlerin her an yanında olan kişilerdir. Usta gerek bürokratlığı gerekse vekilliği döneminde ilçemize önemli katkılar sağlamıştır. Havza olarak bizler de Erhan Usta’nın her zaman yanındayız ve yanında olmak durumundayız” şeklinde konuştu.

MHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım ise ziyaretten ötürü teşekkür ederek, konuyu partinin ilgili birimlerine ileteceklerini belirtti.

 

SIRADAKİ HABER
}