HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da kadınlar ilk için yarışacak

Samsun'da kadınlar ilk için yarışacak - Samsun Haberleri

AK Parti Ladik Belediye Başkan Adayı Nurhan Yapıcı Özel ile birlikte Samsun'daki kadın belediye başkan adayı sayısı 2 oldu. Kadın adaylar seçilmeleri durumunda, Samsun'da bir ilki başaracak.

Samsun'da kadınlar ilk için yarışacak

AK Parti'nin açıkladığı ilçe belediye başkan adayları arasında,  Ladik Belediye Başkan Adayı Nurhan Yapıcı Özel tek kadın aday olarak dikkat çekti. Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi'nin Havza Belediye Başkan Adayı olarak belirlediği  Mehtap Demiralp Yeşilbaş ile beraber,  Samsun'daki kadın belediye başkan aday sayısı 2 oldu.

KADIN BAŞKAN YOK

Samsun tarihinde hiçbir kadın belediye başkanı bulunmazken, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde bu durum değişebilir. AK Parti Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı yerine Cumhur İttifakı'nın adayı olarak gösterilen Nurhan Yapıcı Özel, eğer Cumhur İttifakı'nı oluşturan AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin 2014 yerel seçimlerinde Ladik'te elde ettiği yüzde 85'lik oy oranını yakalarsa, Samsun tarihine geçecek. CHP Havza Belediye Başkanı Mehtap Demiralp Yeşilbaş ise son yerel seçimde Havza'da yaklaşık yüzde 20 oy alan partisini ,oy patlaması yaparak ilçede birinci sıraya taşırsa bir ilki başarmış olacak.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}