HaberlerSamsun Haber: Terme'den yardım eli

Samsun Haber: Terme'den yardım eli

Samsun Haber: Terme'de belediye işçileri tarafından yol kenarında yaralı halde bulunan karaca, tedavi edilmeye başlandı. Karacanın tedavisini yakından takip eden Belediye Başkanı Şenol Kul, 'Hayvanları koruyalım, doğal güzelliklerimize elbirliği ile sahip çıkalım' dedi

Samsun Haber: Terme'den yardım eli

Samsun Haber: Samsun’un Terme İlçesi'nde belediyede görevli temizlik işçileri Kocaman Mahallesi'nde yol kenarında yaralı bir karaca buldu. Karaca hemen işçiler tarafından ilçenin belediye temizlik şantiyesine getirilerek, Milli Parklar yetkililerine haber verildi. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul da bulunan yaralı karacanın yanına gelerek incelemede bulundu. Samsun Orman Müdürlüğü'ne bağlı Milli Parklar yetkilileri, yaralı karacayı belediye ekiplerinden teslim alarak, Terme Gölardı Yaban Hayatı Koruma sahasına götürdü. Bir aracın çarptığı tahmin edilen karacanın tedavisine başlandı.

GÜZELLİKLERİMİZİ KORUYALIM

Başkan Kul, karacaların çok narin hayvanlar olduklarını belirterek, vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını istedi. Kul, “Bölgemizde karaca popülasyonu günden güne artıyor. Popülasyonu artan karacalar artık insanlarla daha fazla temas içinde ve vatandaşlarımızın karacaları korumak adına daha dikkatli olmaları gerekiyor. Hayvanları koruyalım. Doğal güzelliklerimize el birliği ile sahip çıkalım” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}