HaberlerSamsun HaberleriSamsun Valiliğinden 'Ahırda seçmen' açıklaması

Samsun Valiliğinden 'Ahırda seçmen' açıklaması - Samsun Haberleri

Samsun'un ücra mahallelerinde ahır ve samanlıklara seçmen kaydı yapıldığı iddiaları üzerine Samsun Valiliği harekete geçti. Yapılan açıklamada, 'İlimizde ahır ve samanlık gibi yerlere ikamet taşıması yapılmamıştır. Gerçeğe aykırı beyan ettiği yerde seçmen hakkı elde etmeye çalışan kişilerin adresleri kapatılıp, cezai işlem uygulanmıştır' denildi.

Samsun Valiliğinden 'Ahırda seçmen' açıklaması

Haber Gazetesi'nin bir süre önce gündeme getirdiği ahır ve samanlıkta seçmen olduğu iddaları üzerine Samsun Valiliği resmi açıklamada bulundu.

YALAN BEYANA CEZA VERİLDİ

Açıklamada, "İlimizdeki bazı mahallelerde ahır ve samanlıklara seçmen kaydı yapıldığıyla ilgili yaygın ve yerel medya kuruluşlarında çıkan haberler üzerine açıklama gereği duyulmuştur. Konut olmayan yerlere ikamet taşımaya Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüzün sistemi izin vermemekte olup, ilimizde de ahır ve samanlık gibi yerlere ikamet taşıması yapılmamıştır. Bununla birlikte, gerçeğe aykırı beyan ettiği yerde seçmen hakkı elde etmeye çalışan kişilerle ilgili kolluk kuvvetlerimizce yapılan tahkikat neticesinde adresleri kapatılıp, cezai işlem uygulanmıştır. Ladik ilçemize bağlı Akyar Mahallesi’nde gerçeğe aykırı beyanda bulunulduğu yönünde gelen şikayetler üzerine yapılan araştırmalar ve tespitlerle gerekli cezai işlemler uygulanıp, ilçe seçim kuruluna bildirilmiştir" ifadelerine yer verildi.

 

SIRADAKİ HABER
}