HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da küçük çocuğu serviste unutan şoför ve hostes gözaltında

Samsun'da küçük çocuğu serviste unutan şoför ve hostes gözaltında - Samsun Haberleri

Samsun'da bir anaokulu öğrencisinin servis minibüsünde unutulduğu iddia edilen ve polis tarafından gözaltına alınan şoför ve hostes adliyeye sevk edildi.

Samsun'da küçük çocuğu serviste unutan şoför ve hostes gözaltında

Samsun'un Atakum ilçesi Mimar Sinan Mahallesi'nde bulunan bir anaokuluna giden 4 yaşındaki R.D., 16 Ocak'ta annesi Gülnür D. tarafından öğle saatlerinde servis görevlisine teslim edildi. Servis aracının görevlisi, çocuğu alarak okula hareket etti. Okula ulaşan servis minibüsünde bulunan çocuklar indirildi ancak R.D.  serviste unutuldu. Yaklaşık  5 saat araçta kalan çocuk, servis görevlisinin okul çıkışında çocukları alacağı sırada fark edildi. Görevliler, servis aracıyla R.D'yi annesi Gülnür D'ye götürüp, özür diledi. Ancak aile şoför ve hostes hakkında polise şikayette bulundu.

Bunun üzerine, Cumhuriyet Savcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında 56 yaşındaki servis şoförü S.A ile 49 yaşındaki hostes M.K. Denizevleri Polis Merkezi tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki sorgularının ardından Samsun adliyesine sevk edilen şoför S.A. ile hostes M.K., savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Bayram OK





SIRADAKİ HABER
}