Haberlerİzmir HaberleriBabil Efsanesi büyüledi

Babil Efsanesi büyüledi - İzmir Haberleri

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ni (AASSM) dolduran İzmirliler, 'Babil Efsanesi'nden yola çıkılarak müziğin evrenselliğinin anlatıldığı çok özel bir gösteriye tanıklık etti. Konser, unutulmaz parçaları ve 3 boyutlu görsel şöleni ile izleyenleri büyüledi.

Babil Efsanesi büyüledi


Babil Efsanesi, Tenor Levent Gündüz ve Soprano Patrizia Zanardi'nin canlı performanslarıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi AASSM'de 3 boyutlu mapping şov eşliğinde sahnelendi. Görsel şovlar ve Yetkin Dikinciler'in başarılı anlatımı ile Wagner'den Çaykovski'ye, Aşık Veysel'den John Lennon'a 20 eser ve 20 ülkenin şarkılarına eşlik eden İzmirli müzikseverler, konseri ayakta alkışladı. İzleyiciler, Filarmonia İzmir'in 64 kişilik dev senfonik orkestrasıyla birlikte gerçekleştirilen muhteşem konser ve görsel şölene dağıtılan pilli mumlarla renk kattı.

Konsere veda ederken Levent Gündüz, 'En çok ilham aldığımız şarkı ile veda ediyoruz size. Tarihin en sevilen şarkıları sıralamasında 3. sırada yer alan şarkıda Lennon kendi ütopya görüşünü hayal etmemizi ister. Barış içine yaşanılan bir ütopya kardeşçe yaşanılan bir düş anlatılıyor. Biz de müziğin evrenselliğini anlatmak istedik bu projede' diye konuştu.

Babil Efsanesi büyüledi

SIRADAKİ HABER
}