Haberlerİzmir HaberleriEİB Moda Tasarım Yarışması'nda heyecan dorukta

EİB Moda Tasarım Yarışması'nda heyecan dorukta - İzmir Haberleri

Türk Hazırgiyim sektörüne genç ve yenilikçi tasarımcı yetiştirme misyonu üstlenen Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Moda Tasarım Yarışması'nda final heyecanı yaşanıyor. 5 Mayıs Cuma gecesi İzmir'in ilk yerleşim yeri, modanın 8 bin 500 yıllık mabedi Yeşilova Höyüğü'nde EİB Moda Tasarım Yarışması'nın final defilesi yapılacak. Defilede bu yılki ana tem

EİB Moda Tasarım Yarışması'nda heyecan dorukta


Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve EİB Moda Tasarım Yarışması Komite Başkanı Burak Sertbaş'ın başkanlık yapacağı jüride; ünlü moda tasarımcıları Gamze Saraçoğlu, Gül Ağış, Dilek Hanif, Özlem Kaya, Ayşe Deniz Yeğin, Hatice Gökçe, Gökçe Güner, Sakıp Sabancı Müzesi Ürün Tasarımcısı Bige Ökten, Kreatif Direktör Ceyda Balaban, Stil Danışmanı Ece Sükan, İzmir Moda Tasarımcılar Derneği Başkanı Dilek Süslüer ve Üniteks Tekstil'den Gamze Ünsal yer alacak. Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen EİB XII. Moda Tasarım Yarışması'nın final defilesinin kareografisini ise Öner Evez üstlendi. Sunucu olarak ise Ece Sükan görev yapacak.

Modanın mabedi Yeşilova Höyüğü
EİB XII. Moda Tasarım Yarışması'nın final defilesinin yapılacağı Yeşilova Höyüğü ise; İzmir'in ilk yerleşim yeri olma özelliği yanında 8 bin 500 yıl önce kadınların ilk kez giysilerini dokumaya başladıkları dokuma tezgâh ağırlıklarından, mühürlerine kadar binlerce eserin ortaya çıkartıldığı bir alan. EİB Moda Tasarım Yarışması final defilesi, İzmirliler tarafından yeterince bilinmeyen Yeşilova Höyüğü'nün tanıtımına da katkı sağlayacak. Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği bu süreçte Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bornova Belediyesi ile işbirliği yapıyor.

Para ödülü verilecek
EİB XII. Moda Tasarım Yarışması'nın final defilesinde genç tasarımcılar; Berrin Özer, Dilara Karaca, Ece Metiner, Ece Dörtköşe, Elif Uysal, Emre Pakel, Harun Çiftçi, İpek Çetinoyar, Özgün İnceoğlu ve Yağmur Aysan'ın 'Re-FORM' temasına göre hazırladıkları tasarımlar yarışacak. Finalde; yarışmanın birincisi 15 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü ise 5 bin TL para ödülüne sahip olacak. Ayrıca dereceye girecek tasarımcılar, Ekonomi Bakanlığı'nın onayı halinde yurt dışında eğitim fırsatına da sahip olabilecek.

EİB Moda Tasarım Yarışması’nda heyecan dorukta

SIRADAKİ HABER
}