HaberlerMuğla HaberleriCumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Albayrak'ın tanık olarak dinlenmesi talep edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Albayrak'ın tanık olarak dinlenmesi talep edildi - Muğla Haberleri

15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanına yönelik suikast girişimi davasında sanıkların talepleri dinlenmeye başlandı. Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden duruşmada toplanan delilleri ve ifade veren tanıkların iddialarını reddeden sanıklardan biri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ber

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Albayrak'ın tanık olarak dinlenmesi talep edildi

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada ilk olarak sanık Bahadır Sagun savunma yaptı. Sagun, yaşanan darbe girişimi ile ilgili olarak, 'Gerçekler gizlenmeye çalışarak askeri personelin emri uygulanması sağlanmıştır. O gece Marmaris'te olan AK Parti Milletvekilinin tanık olarak dinlenmesini talep ediyorum. İddiaları reddediyorum ve tahliyemi talep ediyorum' dedi.

Bilgisayar talep etti
Sanıklardan Ali Sarıbey, toplanan delilere karşı savunma yapmak için yeterli zamanlarının bulunmadığın belirterek, 'Adil yargılanma talep ediyorum. Benim Bylock kullandığım iddiası var. Bu telefon bana değil, ağabeyime ait. Üzerimize atılı suçlarla ilgili deliller toplanıyor. Bizim bu delilere karşı savunma yapmamız için bizlere bilgisayar verilmesini talep ediyorum' dedi.

Cumhurbaşkanı için talepte bulundu
Sanıklardan Selman Çankaya ise 15 Temmuz gecesi Marmaris'te yaşanan olaylarla ilgili olarak, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yanında bulunan Berat Albayrak ve o gece Marmaris'te bulunan kişilerin mahkeme tarafından tanık olarak dinlenmesini talep ediyorum' dedi.
Duruşma diğer sanıkların dinlenmesi ile devam ediyor.

SIRADAKİ HABER
}