Haberlerİstanbul Haberleri(Özel haber) Polen Uslupehlivan: 'Galatasaray gibi bir rakiple final serisinde k

(Özel haber) Polen Uslupehlivan: 'Galatasaray gibi bir rakiple final serisinde k - İstanbul Haberleri

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Polen Uslupehlivan, 'Galatasaray gibi bir rakiple final serisinde karşılaşmanın psikolojisi çok zordur bizim kulübümüz için' dedi.

(Özel haber) Polen Uslupehlivan: 'Galatasaray gibi bir rakiple final serisinde k

2016-2017 Voleybol Sezonunu Kupa Voley ve Vestel Venus Sultanlar Ligi Şampiyonu olarak tamamlayan Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı medya günü düzenledi. Başarılı voleybolcu Polen Uslupehlivan, İHA'ya özel açıklamalarda bulundu.

'Çok güzel voleybol izlettirdik herkese'
Kupa Voley'de 3. kez mutlu sona ulaşılmasının ve ardından Vestel Venus Sultanlar Ligi'ni şampiyonlukla tamamlayarak kupayı 5. kez kazanmalarının hatırlatılması üzerine Polen, 'Çok mutluyuz çünkü Galatasaray gibi bir rakiple final serisinde karşılaşmanın psikolojisi çok zordur bizim kulübümüz için. Ama yıllar sonra gelen ilk karşılaşmaymış bu galiba. Güzel voleybol oynadık final serisinde. Zor ve uzun bir sezondu bizim için. Çok güzel kapattık sezonu ve güzel bir takım ortamı yakaladık. Çok güzel voleybol izlettirdik herkese. Sonuç olarak iki kupa ile buradayız ve mutlu huzurluyuz' diye konuştu.

'İkinci kupayı da almak istiyorsunuz'
'Rakip değil, kendi motivasyonumuz önemliydi' diyen Polen Uslupehlivan, 'Çünkü final maçına çıkıyorsunuz. Bir tane kupayı almışsınız ve ikinci kupayı da almak istiyorsunuz. O yüzden çok fazla motive olduk. İyi voleybol oynamaya çalıştık ve bunu iyi yansıtığımızı düşünüyorum' açıklamasını yaptı.

'Benimde Galatasaray'da çok yakın arkadaşlarım var'
Final serisinin ardından şampiyonluk pozunda Galatasaraylı oyuncuların da yer almasının sorulması üzerine deneyimli voleybolcu, 'Bu tarz şeyler çok önemli tabi ki. Sporun kardeşlik ve dostluk adına ne kadar önemli birşey olduğunu gösterdik. Benimde Galatasaray'da çok yakın arkadaşlarım var, onların da bizim takımda çok yakın arkadaşları var. Bu tarz şeylerin spora yansımaması gerekiyor. Hepimiz arkadaşız sonuçta' dedi.

(Özel haber) Polen Uslupehlivan: "Galatasaray gibi bir rakiple final serisinde k

SIRADAKİ HABER
}