HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da cinayet! Bıçaklayarak öldürmüştü 12,6 yıl hapis

Samsun'da cinayet! Bıçaklayarak öldürmüştü 12,6 yıl hapis - Samsun Haberleri

Samsun'da bir alışveriş merkezinde (AVM) 18 yaşındaki Afgan uyruklu genci bıçaklayarak öldüren 22 yaşındaki genç yargılandığı mahkemece 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Samsun'da cinayet! Bıçaklayarak öldürmüştü 12,6 yıl hapis

Olay, 2017 yılı Mayıs ayında  Samsun'un Canik ilçesinde bir alışveriş merkezinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Afganistan uyruklu 18 yaşındaki Arif Pashto ile Arif C. A. (22) arasında bakışma yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi ile Arif C. A., Afgan uyruklu genci  bıçakla  kalbinin üzerinden ve sırtından yaraladı. Hastaneye kaldırılan Arif Pashto kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olaydan sonra polis tarafından gözaltına alınarak tutuklanan Arif C. A.'nın, geçen ay yargılandığı Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verildi. Bugün görülen davanın son duruşmasına avukatı Rıfat Bülbül ile birlikte katılan Arif C. A., kendini savunarak pişmanlığını dile getirdi.

Avukat Rıfat Bülbül, 'Müvekkile isnat edilen kasten adam öldürme suçunda, haksız tahrik söz konusudur ve ilk haksız tahrikin maktulden kaynaklandığı tanık beyanlarından sabittir. Tahrikin birden fazla oluşu ile birlikte, müvekkile ceza tayinine gidildiğinde haksız tahrik hükümlerinin azami ölçüde uygulanması gerekmektedir' dedi.

Mahkeme, Arif C. A.'yı 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

 

SIRADAKİ HABER
}