Haberlerİzmir HaberleriTorbalı sosyal markette son hazırlıklar

Torbalı sosyal markette son hazırlıklar - İzmir Haberleri

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, sosyal marketin inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Torbalı sosyal markette son hazırlıklar


Torbalı Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar için 512 metrekarelik alanda hayata geçirilecek sosyal marketin inşaatında sona gelindi. Temeli 28 Ekim 2016 tarihinde atılan sosyal market, Torbalı Belediyesi'nin önemli sosyal belediyecilik atılımlarından bir tanesini teşkil ediyor. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, sosyal marketin inşaat alanında incelemelerde bulunarak birimin inşaat mühendislerinden son hazırlıklar hakkında bilgi aldı.

'512 metrekarelik alan'
Tepeköy Mahallesinde Zahire Pazarı olarak bilinen alanda yapımına başlanan sosyal market projesinin temeli geçen ekim ayında Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez tarafından atılmıştı. İlçede zor şartlar altında yaşayan vatandaşların aylık gıda ihtiyacının bir kısmı Torbalı Belediyesi tarafından sosyal market aracılığıyla karşılanacak. 512 metrekarelik bir alanı kapsayan proje, öngörüldüğü gibi 6 ay içerisinde tamamlandı. Projede sosyal marketin yanı sıra; muhtarlık ofisi, market depo alanı, kent meydanı ve süs havuzları yer alıyor.

Başkan Görmez: 'Hayatı kolaylaştırıcı projeler'
Marketin inşaat süreci ve son hazırlıklar hakkında birim mühendislerinden bilgi alan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, son yıllarda Torbalı nüfusunun fark edilir derecede arttığını belirterek halkın hayatını kolaylaştırıcı projelere öncelik verdiklerini belirtti. Üniversite öğrenimi gören öğrenciler için ilçenin ilk eğitim vakfı olan TOREV'i kurduklarını hatırlatan Adnan Yaşar Görmez, 'Sosyal marketimiz belediye ile vatandaş arasında modern bir köprü olacak. Yardıma muhtaç olana uzattığımız eli hiç kimse görmeyecek. Torbalı Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü'ne müracaat eden yardıma muhtaç ailelerinin durumu ilgili muhtarlıklarca araştırılacak. Yardıma muhtaç ailelere nüfus sayılarına ve gereksinimlerine göre dijital kartlar verilecek. Bu kartlara limitler yüklenecek. Kart sahibi kişiler normal bir markette alışveriş yapıyormuş gibi, kartında yüklü miktardaki limit kadar ihtiyaçlarını alabilecek. Sosyal markettin stoklarına, gelen yardımların, bağışların oranına ve mevsimlik ihtiyaçlara göre limitler artırılabilecek yada düşürülebilecek' dedi.

Torbalı sosyal markette son hazırlıklar

SIRADAKİ HABER
}