HaberlerKocaeli HaberleriYerel gazete patronu FETÖ'den hakim karşısında

Yerel gazete patronu FETÖ'den hakim karşısında - Kocaeli Haberleri

Kocaeli'de devam eden FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında geçtiğimiz aylarda gözaltına alınıp tutuklanan yerel gazete sahibi Murat Dağdeviren hakim karşısına çıktı.

Yerel gazete patronu FETÖ'den hakim karşısında

FETÖ/PDY Terör Örgütü'nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmalar kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan, kapatılan Demokrat Gebze isimli gazetenin sahibi Murat Dağdeviren hakim karşısına çıktı. Kocaeli Adliyesi 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada konuşan sanık Murat Dağdeviren suçsuz olduğunu belirtti.
Duruşmada söz alan Murat Dağdeviren, '10 aydır tutuklu bulunuyorum. Ben 32 yaşında genç bir gazeteciyim, hayatımı toplumun aydınlanmasına adamış bir insanım. Hain darbe girişimi sonrası tutuklandım. Hayatımda hiç tanımadığım insanlar ile ismim aynı suçlamalarda geçiyor. 6 aya yakın telefonlarımın dinlenmesine rağmen hiç bir açığım ortaya çıkmamıştır. İş için katıldığım toplantılar örgüt toplantısı gibi görülmüştür. 3 tane gazete kapatılmıştır ancak sadece ben tutuklu bulunuyorum' dedi.
Dağdeviren'in daha önce gazetesinde kaleme aldığı 'Gözü yaşlı, gönlü hüzünlü muhterem Fetullah Gülen Hoca efendinin duasına sonuna kadar Demokrat Gebze Gazetesi olarak amin diyoruz' ifadeleri sorulunca sanık Dağdeviren, yazıları kendisinin yazdığını ancak yazıların basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Kararını veren mahkeme heyeti tanıkların dinlemesi ve dijital materyallerin incelenmesi için duruşmayı erteledi.

SIRADAKİ HABER
}