HaberlerRemax-Mina yetkilendirilmiş sınav merkezi oldu

Remax-Mina yetkilendirilmiş sınav merkezi oldu

Samsun Remax-Mina Gayrimenkul Danışmanlık Hizmetleri Universal Belgelendirme ile anlaşma yaptı. Anlaşma kapsamında Remax-Mina emlak çalışanlarının gireceği Mesleki Yeterlilik Sınavları için sınav merkezi olarak yetkilendirildi.

Remax-Mina yetkilendirilmiş sınav merkezi oldu

Resmi Gazetede yayımlanan yeni yönetmeliği göre emlak sektöründe çalışacaklar için mesleki yeterlilik aranacak.

MESLEKİ YETERLİLİK ZORUNLU

Konu hakkında bilgi veren Samsun Remax-Mina Brokeri Hakan Yavuz, "Emlakçılık mesleği artık yasal statüye kavuştu. Meslekte 2 farklı yeterlilik aranıyor. Biri ofis yeterliliği, bir de kişisel yeterlilik... Ofis yeterliliği için daha önce Halk Eğitim ve Milli Eğitim onaylı sertifikalar ile Mesleki Yeterlilik Kurumu'nun belirlediği seviye 5 sınavından başarılı olmak gerekiyor. Üniversite veya lisede emlak yönetimi okuyanların sınava girmesine gerek yok. Kişisel yeterlilik için ise yetkili ofislerde çalışacak emlak danışmanlarının seviye 4 veya seviye 5 sınavına girerek başarılı olması lazım. Burada bahsettiğimiz seviye 4 sınavına gayrimenkul sektöründe çalışanlar, seviye 5 sınavına ise emlak ofisi sahiplerinin girmesi gerekiyor" diye konuştu.

SINAVA NASIL KAYIT YAPILIR?

Mesleki Yeterlilik Sınavı'na kayıt olmak için MYK'nın web sitesinden yetkilendirilmiş şirketlerin hesaplarına, sınav ücretlerinin yatırılması gerektiğini söyleyen Yavuz, "Daha sonra yetkilendirilmiş şirketi arayarak sınav için randevu almaları yeterli olacak" şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}