HaberlerAnkara Haberleri81 ilin yöresel ürünleri şehit aileleri için Başkent'te

81 ilin yöresel ürünleri şehit aileleri için Başkent'te - Ankara Haberleri

81 ilin yöresel ürünleri, şehit aileleri için düzenlenen kermes ile Başkentlilerin beğenisine sunuldu.

81 ilin yöresel ürünleri şehit aileleri için Başkent'te

Altınpark Anfa'da Polis Eşleri Derneği tarafından 81 ilin yöresel ürünlerinden oluşan 'Gıda ve Dayanıklı Tüketim Ürünleri' kermesi düzenlendi. Kermesten elde edilecek gelir, Emniyet Teşkilatı mensubu ailelerinin üniversitelerde öğrenim gören çocukları ile gazi ve polis şehitlerinin üniversitede öğrenim gören çocuklarının eğitimleri için kullanılacak.
Polis eşlerinin çok anlamlı bir etkinliğe imza attığını belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 'Türkiye'nin 81 ilinde farklı etkinlikleri olan güzel bir coğrafyamız var. 81 ilimizin yöresel ürünlerinin polis eşlerinin düzenlediği kermesle polis çocukları ve şehit evlatlarımız için bir araya geldik. Bizde sosyal dayanışmayı pekiştirmek için buradayız. Devlet olarak bütün şehit ve gazilerimizin her zaman yanındayız. İnşallah bu kermes çocukların eğitimleri için çok güzel katkı sağlayacaktır. Gelirler polis teşkilatının okuyan çocuklarına bir kısmı da şehit çocuklarına gidecek' diye konuştu.
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok'un eşi Gülhan Altınok ise, 'Bugün çok özel ve güzel bir gün. 81 ilin polis eşlerinin desteği ile Polis Eşleri Derneği olarak güzel bir programa imza attık. Bütün arkadaşlarımızın el emeği, yüreği var. 81 ildeki bütün polis eşleri gece gündüz yaklaşık bir aydır hazırlanıyor. Her ilden yöresel ürünleri hazırladılar, gönderdiler. Burada bütün illerin bulunduğu kermes düzenledik. Polisler bizim göz bebeğimiz. Şehit ailelerimiz, şehit ailelerimizin çocukları hepsi bize destek oldular. Kermesin sonunda Polis Eşleri Derneği olarak çocuklara önce eğitim bursu vermeyi amaçlıyoruz. Merkezde 710 çocuğa şu anda burs veriyoruz. Bu sayıyı arttırmak istiyoruz. 2 bin çocuğumuza destek vermek istiyoruz. 60 ilde şubemiz var. Yöresel ürünler ayağımıza geldi fiyatı daha aşağı bir fiyatta veriyoruz. Erzurum'dan bal alma imkanı olmayan birisi gelip buradan alabilir. Kermes 4 gün boyunca sürecek' diye konuştu.
Kermeste görev alan Kriminal Daire Başkanı Mehmet Tatlı'nın eşi Nur Tatlı, 'Böyle bir organizasyonda yer aldığımız için çok mutluyuz, heyecanlıyız. Erzincan'dan Erzincan fasulyesi, peyniri dut kurusu getirdik. İnşallah bereketli olur' ifadelerini kullandı.
Kermese, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun eşi Hamdiye Soylu, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok'un eşi Gülhan Altınok, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek ve Yargıtay üyelerinin eşleri katıldı.

81 ilin yöresel ürünleri şehit aileleri için Başkent’te

SIRADAKİ HABER
}