HaberlerSAMDOB'tan aşk dolu akşam

SAMDOB'tan aşk dolu akşam

SAMDOB, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel 'Sevgililer Günü Konseri' senfonik konseri ile aşk dolu bir akşama hazırlanıyor

SAMDOB'tan aşk dolu akşam

14 Şubat Sevgililer Günü’nde, Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), aşıklara özel senfonik konser ile sanatseverlerle buluşuyor. Birbirine kavuşamayan Romeo ve Juliet ile Tristan ve Isolde’nin acıklı hikayelerinin notaya döküldüğü eserlerin bölümlerinin yer alacağı konser, 14 Şubat 2019 Perşembe akşamı saat 20.00’de Aydın Gün Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

İKİ BÖLÜMDEN OLUŞUYOR

İki bölümden oluşan “Sevgililer Günü Konseri”nin orkestra şefliğini Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Şefi S.Dağhan Doğu üstleniyor. Konserde solist sanatçı olarak Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestra Sanatçısı Deniz Aydın (Keman) ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçısı Tayfun Karakelle (Viyolonsel) yer alacak. Dilara Tanrıverdi Doğan’ın başkemancı olarak yer alacağı “Sevgililer Günü Konseri’nde sanatçılara Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik edecek. İlk bölümde Deniz Aydın ve Tayfun Karakelle’nin solist olarak yorumlayacağı J. Brahms’ın “Keman ve Viyolonsel İçin İkili Konçerto” eseri, ikinci bölümde de R. Wagner’in “Tristan ve Isolde” operasının Prelüd ve Liebestod bölümleri ile P.I.Tchaikovsky’nin “Romeo ve Juliet" bale eserinin Fantezi Uvertür bölümü Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde seslendirilecek. 14 Şubat 2019 Perşembe günü saat 20.00’de gerçekleştirilecek “Sevgililer Günü Konseri” biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa sunuldu.

SIRADAKİ HABER
}