HaberlerErzincan HaberleriErzincan'ın turizm ve doğa potansiyeli masaya yatırıldı

Erzincan'ın turizm ve doğa potansiyeli masaya yatırıldı - Erzincan Haberleri

Erzincan'ın doğa ve turizm potansiyeli masaya yatırıldı.

Erzincan'ın turizm ve doğa potansiyeli masaya yatırıldı

'Erzincan Turizm ve Doğa Sporları Çalıştayı'nın'' ikinci gününde doğa ve turizm temsilcileri çalıştayda bir araya geldi.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımı ile açılışı yapılan 'Erzincan Turizm ve Doğa Sporları Çalıştayı' ikinci gününde Erzincan Valisi Ali Arslantaş öncülüğünde devam etti. Hilton Oteli'nde devam eden Turizm ve Doğa Sporları Çalıştayı'nda bir araya gelen doğa ve turizm temsilcileri Erzincan'ın doğa ve turizm potansiyelini masaya yatırdılar.
Vali Ali Arslantaş, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan'daki doğa ve turizm alanında faaliyet gösteren dernek ve kulüp temsilcileri ile davetlilerin katıldığı 'Erzincan Turizm ve Doğa Sporları Çalıştayı' Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da katıldığı tren yolculuğunda elde edilen verilerin sunumu ile başladı.
Çalıştay öncesi yapılan sunumların ardından konuşma yapan Vali Arslantaş, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da katıldığı trenle doğa gezisinin verimli geçtiğine işaret ederek, Erzincan'ı eşsiz tabiatıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekerek turizm sektöründe de hak ettiği noktalara ulaşması için hep birlikte çalışılması gerektiğini vurguladı.
Konuşmasını sürdüren Vali Arslantaş, 'Bu çalıştayda ki beklentilerimiz; herkes faaliyet gösterdiği alanında fikirlerini ortaya koymaktır. Örnek verecek olursak; bir yarışma yapıyoruz fakat sporcunun giyinebileceği bir tesisimiz bulunmuyor. Bu durumdan yola çıkarak altyapıda neler yapmamız gerektiğini hep birlikte ortaya çıkaralım. Doğa sporlarının altyapısına katkı sağlayan özellikle bu işi takip eden Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Sinan Aksu Bey'e teşekkür ediyorum. Sağlayacağınız katkı ve katılımlarınızdan dolayı herkese ayrıca teşekkür ediyorum' dedi.
Konuşmaların ardından rafting, kano, off-road, atlı safari, yamaç paraşütü, motocross, dağ bisikleti ve daha birçok doğa sporunun yer aldığı başlıklar altında guruplar oluşturularak, katılımcılar fikirlerini masaya yatırdı. Vali Ali Arslantaş, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, çalıştay sırasında masaları gezerek katılımcılardan fikir alış verişinde bulundular.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 4 yaralı

1 Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 4 yaralı

Samsun'da zincirleme kaza: 1 yaralı

2 Samsun'da zincirleme kaza: 1 yaralı

Samsun'daki kazadan acı haber!

3 Samsun'daki kazadan acı haber!

Muharrem İnce, Samsun'da cigoş oynadı

4 Muharrem İnce, Samsun'da cigoş oynadı

CANLI! Muharrem İnce, Samsun'da vatandaşlara sesleniyor

5 CANLI! Muharrem İnce, Samsun'da vatandaşlara sesleniyor

İsmet Taşdemir: 'Bu ligin oyunu bu'

6 İsmet Taşdemir: 'Bu ligin oyunu bu'

Efsane olmak böyle bir şey

7 Efsane olmak böyle bir şey

3 dakikada maçın kaderini değişirdi

8 3 dakikada maçın kaderini değişirdi

Samsun'da Cumhur İttifakı'nın kapsamı genişliyor

9 Samsun'da Cumhur İttifakı'nın kapsamı genişliyor

Abdulkadir'den sihirli dokunuş

10 Abdulkadir'den sihirli dokunuş


SIRADAKİ HABER
}