HaberlerSamsun'un en köklü kreşi

Samsun'un en köklü kreşi

2-6 yaş arası çocuklara eğitim verdiklerini ifade eden Samsun Nar Taneleri Kreş ve Gündüz Bakım Evi Kurucu Müdürü Nuran Atik, 'Samsun'un en köklü ve en güvenilir anaokulu kreş ve gündüz bakımeviyiz' dedi

Samsun'un en köklü kreşi

Samsun Nar Taneleri Kreş ve Gündüz Bakım Evi Kurucu Müdürü Nuran Atik, kreş olarak yapılan faaliyetler ve eğitimler hakkında bilgi verdi. Atik, 2005 yılında hizmete başladıklarını, Samsun’un en köklü ve en güvenilir anaokulu kreş ve gündüz bakımevi olduklarını belirterek, 2-6 yaş arası çocuklara eğitim verdiklerini dile getirdi.

12 AY HİZMET VERİYOR

İlkadım ilçesinde bulunan kreşin, müstakil bahçeli bir yapıya sahip olduğunu dile getiren Atik, “Kapalı ve açık oyun alanlarının bulunduğu kreşimizde, sınıflarımız ise çocuklarımıza en iyi bir şekilde eğitim verebileceğimiz zengin materyallere sahip. Uzman ve güler yüzlü personeliyle 12 ay boyunca hizmetinizde olan kreşimiz yaz ve kış boyunca açık olup bu dönemlere uygun programlar uygulanıyor. Çocuklarınıza eğlenceli, keyifli ve sevgi dolu bir ortamda modern eğitim programlarını robotik kodlama, montessori ve scamper eğitimlerini uygulamaktayız. Yaş itibari ile uykuya gereksinim duyan çocuklarımız için ayrı bir uyku odamız da mevcut. Kreş ve anaokulumuzda eğitim-öğretim faaliyetleri, tüm çocukların gelişimsel özellikleri göz önüne alınarak, Milli Eğitim Bakanlığının okulöncesi eğitim programları doğrultusunda yıllık, aylık ve günlük eğitim planları yapılarak uygulanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının müfredatında yer alan özel gün ve haftalar yıllık eğitim planı dahilinde derslerde işleniyor ve kutlanıyor” diye konuştu.

24 SAAT KAYIT ALINIYOR

Ders programlarının 3 yaşından itibaren çocukların yaş gruplarına uygun olarak düzenlendiğini ifade eden Atik, “Bale, buz pateni, satranç, müzik, drama İngilizce, beden eğitimi, resim, akıl ve zeka oyunları gibi branş dersleri uzman eğitmenler tarafından öğretilmektedir. Kreşimizde güvenlik kamera sistemleri olup 24 saat kayıt yapılıyor. Diyetisyen tarafından hazırlanan yemek listemiz çocukların gelişimine uygun olarak zengin bir şekilde hazırlanıyor. Düzenli olarak sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi yemeği yapılıyor. Kullanılan gıda maddeleri mutlaka kapalı ve ambalajlı olup markalı ürünler tercih ediliyor. Kreşimizde Psikolojik Danışmanımız Nurhayat Atik eşliğinde çocuklarımızın bütünlüğünü gözeterek; zihinsel, bedensel ve psikolojik gelişimlerini destekleyen çalışmalar ve velilerle özel randevu sistemi ile doğrudan çözüm odaklı destek hizmeti veriliyor” ifadelerini kullandı.

DESTEKLEYİCİ AKTİVİTELER

Atik, “Ayrıca demokratik bir ortamda eğitim programımız ile çocuklarımızın kişilik özelliklerini, bağımsızlık, yaratıcılık, sorumluluk ve paylaşma duygularını geliştirmeyi, toplum kurallarını öğrenmeyi ve yerinde kullanabilmelerini sağlamayı, liderlik duygusunu ve öz bakım becerilerini geliştirmeyi, ilgi duydukları konulara kolayca konsantre oldukları gibi diğer konulara da konsantrasyon sağlamaları için motive etmeyi, meraklı aktif ve araştırmacı birer birey olmaları için yaratıcılık ve yeteneklerini destekleyen, sevmeyi, sevilmeyi, başkalarının hakkına saygı göstermeyi, kendi haklarını korumayı, insanlar arasında doğru ilişkiler kurmayı destekleyici aktivitelerle desteklemekteyiz” şeklinde konuştu.

Selin Çetin YazıcıEN ÇOK OKUNANLAR

Ambulans ile otomobil çarpıştı: 5 yaralı

1 Ambulans ile otomobil çarpıştı: 5 yaralı

Kahramanmaraş'ta yangında 2 aylık bebek öldü

2 Kahramanmaraş'ta yangında 2 aylık bebek öldü

Şişli'de 4 katlı binada korkutan yangın

3 Şişli'de 4 katlı binada korkutan yangın

Mısır'da intihar saldırısı: 2 ölü

4 Mısır'da intihar saldırısı: 2 ölü


SIRADAKİ HABER
}