Haberlerİstanbul HaberleriMüziğin Kilometre Taşları TRT Müzik'e transfer oldu

Müziğin Kilometre Taşları TRT Müzik'e transfer oldu - İstanbul Haberleri

Türkiye'nin marka nostalji programı Michael Kuyucu ile Müziğin Kilometre Taşları TRT Müzik televizyonuna transfer oldu.

Müziğin Kilometre Taşları TRT Müzik'e transfer oldu


Müzik dünyasının efsanelerinin hayat hikâyelerinin anlatıldığı Michael Kuyucu ile Müziğin Kilometre Taşları programı TRT Müzik ekranlarında. Programda duayen söz yazarları, besteciler, yorumcular ve müzisyenler hiçbir yerde bilinmeyen müzik anılarını anlatıyorlar.
İlk olarak 2012 yılında radyo mecrasında yayınlanmaya başlayan, daha sonra dijital medyadaki video ve podcastleri ile milyonlarca kişiye ulaşan, bu süreçte üç serilik kitap olarak yayınlanan ve üniversitelerin müzik ve konservatuar bölümlerinde kaynak kitap olarak okutulan, müzik dinleyicisinin 'nostalji' denince akla gelen ilk programlardan biri olan Michael Kuyucu ile Müziğin Kilometre Taşları programı Cumartesi günleri TRT Müzik izleyicisi ile buluşacağı açıklandı.

Her hafta bir kişi bir hikaye
Program milyonları peşinden sürükleyen, geçmişin efsane şarkı ve albümlerinin üretim hikayeleri, duayen yorumcuların müzik yaşamlarına dair bilinmeyen müzikal hikayeleri ve müzik dünyasına damgasını vuran olayları birinci ağızdan dinleme ve tekrar yaşama fırsatı sunuyor. Müzik araştırmacısı Michael Kuyucu'nun her hafta müzik endüstrisinin bir efsane sanatçısı ile gerçekleştirdiği bu özel sohbette müzik tarihine renkli bir yolculuk imkânı sunuluyor.

Popüler müzik tarihi bu programda
Programda, müzik efsaneleri Michael Kuyucu'ya müzik kariyerlerinde ki önemli kilometre taşlarını anlatırken müzik tarihine ışık tutacak. Dijital teknoloji ile green box tekniği ile çekilen programda geçmişin tozlu raflarında saklı kalan anılar günümüz dijital teknolojisi ile buluşarak yediden yetmişe tüm müzikseverin gönlüne girecek.
Müzik araştırmacısı ve akademisyen radyo & televizyon yapımcısı Doç. Dr. Michael Kuyucu'nun hazırlayıp sunduğu Müziğin Kilometre Taşları programına konuk olan efsane söz yazarları, besteciler, aranjörler ve müzik yorumcularının müzik yaşamlarına dair bilinmeyenler anlatıyor. Programın sonunda dünyada ilk kez programa konuk olan müzik sanatçısının yaşamı infografik bilgiler ile sunuluyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Alçakça hareket... Samsunspor yargıya gidiyor

1 Alçakça hareket... Samsunspor yargıya gidiyor

Samsun'da arkadaşının evinde ölü bulundu

2 Samsun'da arkadaşının evinde ölü bulundu

Samsunspor taraftarlarından talep

3 Samsunspor taraftarlarından talep

Samsun'da liste heyecanı

4 Samsun'da liste heyecanı

6 yıldızlı İnegöl

5 6 yıldızlı İnegöl

Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

6 Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

Samsun'un o ilçesi kenevir üretim merkezi olma yolunda

7 Samsun'un o ilçesi kenevir üretim merkezi olma yolunda

O kongre Samsun'da yapılacak!

8 O kongre Samsun'da yapılacak!

Samsun'da üretildi! Hedef kitle 'gizli görevliler'

9 Samsun'da üretildi! Hedef kitle 'gizli görevliler'

Siftahları yok

10 Siftahları yok


SIRADAKİ HABER
}