HaberlerEskişehir HaberleriKazım Kurt: 'Tarımı yaşatmak için proje üretiyoruz'

Kazım Kurt: 'Tarımı yaşatmak için proje üretiyoruz' - Eskişehir Haberleri

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir Odunpazarı Ziraat Odası'nı (EZO) ziyaret etti.

Kazım Kurt: 'Tarımı yaşatmak için proje üretiyoruz'

EZO Başkanı Hüseyin Şen ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Kurt, 5 yılda Odunpazarı Belediyesi'nde yaptıkları çalışmaları anlattı. Başkan Kazım Kurt, gelecek dönemde yapacakları çalışmalara da değindi. Sosyal projelerin dışında üretime dayalı projeler de hayat geçirdiklerini ifade ede Başkan Kurt, bu projelerle ilgili kısa bilgiler verdi. Konuşmasında Solucan Gübresi Üretim Tesisine değinen Başkan Kurt, 'Odunpazarı Belediyesi tarafından kimyasal gübre kullanılması sonucunda artan toprak kirlenmesinin önüne geçilmesi için Solucan Gübresi Üretim Tesislerini kurduk. Bu tesiste yüzde 100 organik gübre olan solucan gübresi üretiyoruz' dedi.
Kapama Vişne Projesi'ni de anlatan Başkan Kurt, Yahnikapan Mahallesi'nde 19 bin metrekarelik bir alana 1000 adet Kütahya vişnesi diktiklerini söyledi. Solucan gübresi kullanarak bu bahçenin verimini artırdıklarını dile getiren Başkan Kurt, 'Vatandaşlarımız buradan organik vişne elde ediyor. Bu vişneleri satarak para kazıyor' diye konuştu.
Odunpazarı Belediyesi'nin arıcılığı geliştirmek için de projeler yaptığını vurgulayan Başkan Kurt, Arıköy Projesi ile arıcılık yapmak isteyenlere eğitimler vereceklerine dikkat çekti. Arıköy'de eğitimlerin yakında başlayacağını dile getiren Başkan Kurt, 'AKP iktidarı hayvancılığı ve çiftçiliği yok etmeye çalışıyor, biz yaşatmak için uğraşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi'nin de Odunpazarı Belediyesi'nin de bu yönde projeleri ve çalışmaları var. Bu tür çalışmaları artıracağız. Bugün tohumu bile ithal etmek zorunda kalan çiftçimiz, tarlasını ekmek için traktörünü, diğer tarlasını satmak zorunda kalıyorsa bunun sorumlusu yanlış ekonomik politikalardır. Tarım yok edildi. Bizler mısırı, buğdayı, soğanı bile ithal eder duruma geldik. Sebze ve meyve fiyatları aldı başını gitti. Vatandaşlar alamaz duruma gelip, tepki gösterince de Ankara ve İstanbul'da tanzim satış noktaları açtılar. Piyasaya göre daha ucuz meyve sebze satıyorlarmış, kota koymuşlar. Bu satış noktaları önünde bugünün Türkiye'sine yakışmayan kuyruklar oluşmuş. Tepki gösteriyorlardı, şimdi kendileri bunu yapıyor' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da deprem!

1 Samsun'da deprem!

Suat Çakır: 'Zor oldu ama kazanmasını bildik'

2 Suat Çakır: 'Zor oldu ama kazanmasını bildik'

Yusuf Şimşek: 'Başarılı olmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz'

3 Yusuf Şimşek: 'Başarılı olmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz'

Samsun'da terör operasyonu: Gözaltı sayısı 8 oldu

4 Samsun'da terör operasyonu: Gözaltı sayısı 8 oldu

Başkan İsmail Uyanık'a özel hediye... 'Birliktelik şampiyonluk getirecek'

5 Başkan İsmail Uyanık'a özel hediye... 'Birliktelik şampiyonluk getirecek'

O bedeller faturada gizlenecek!

6 O bedeller faturada gizlenecek!

Şehzade Selim'in puşidesi Samsun'da işlendi

7 Şehzade Selim'in puşidesi Samsun'da işlendi

OMÜ'ye milli gurur

8 OMÜ'ye milli gurur

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal Kılıçdaroğlu'na Osmaniye'den yüklendi

9 Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal Kılıçdaroğlu'na Osmaniye'den yüklendi

YARINDAN SONRASI SEÇMENE BAĞLI

10 YARINDAN SONRASI SEÇMENE BAĞLI


SIRADAKİ HABER
}