Haberler50 çocuğa umut olacak

50 çocuğa umut olacak

Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından 'Fındık Fındık Olalı Böyle Değerlenmedi' sloganı ile düzenlenen yardım kampanyasında toplanan 25 bin TL, Batı Afrika ülkesi olan Mali'de 50 çocuğa umut olacak.

50 çocuğa umut olacak

Çarşamba İmam Hatip Lisesi öğrencileri, yaklaşık 4 ay önce “Fındık Fındık Olalı Böyle Değerlenmedi” sloganı ile yardım kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında toplanan bin 785 kilo fındığın karşılığında 25 bin TL para toplanmış oldu. Bu para, Batı Afrika ülkesi olan Mali’de 50 çocuğun katarak ameliyatı için İnsani Yardım Vakfı (İHH) Çarşamba Temsilcisi Resul Balcı’ya teslim edildi.

AMELİYAT 500 TL

Kampanya hakkında bilgi veren Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Sezai Dikmen, toplanan yardımın 25 bin TL’yi bulmasına çok sevindikleri belirtti. Dikmen, “Bölgemizin çok önemli tarım ürünü ve ekonomik değeri olan fındık ile yola çıktık. Başta değerli öğrencilerimiz, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ile velilerimiz el ele vererek, çevreden yardım amaçlı fındık topladık. Afrika’da katarak ameliyatı için çok sayıda ihtiyaç sahibi çocuk sıra bekliyor. Okulun bu döneminde proje kapsamında Afrika’ya giderek bu çocukları gördüm. O bölgede öğrendik ki her bir ameliyatın karşılığı 500 TL olarak yapılıyor. Toplanan fındıkları, komisyon ile satıp karşılığındaki 25 bin TL’yi İHH’ya teslim ettik. Onlar da Afrika’da küçük yaşta katarak ameliyatı olmayı bekleyen 50 çocuğu ameliyat ettirecekler” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Malatya'da silahlı kavga : 1 yaralı

1 Malatya'da silahlı kavga : 1 yaralı

Nusra lideri ağır yaralı olarak Antakya hastanesinde iddiası

2 Nusra lideri ağır yaralı olarak Antakya hastanesinde iddiası


SIRADAKİ HABER
}