HaberlerKARDEF'ten 100. yıla özel proje

KARDEF'ten 100. yıla özel proje

KARDEF Başkanı Kemalettin Altınsoy, 100. yıl etkinlikleri kapsamında 3 bakanlık, 13 valiliğin ve Selanik Başkonsolosluğu'nun katılımıyla Atatürk'ün doğduğu evden alınan toprak ve bayrağın, bisiklet ile Samsun'a getirileceğini ve Gençlik ve Spor Bakanı'nın katılımıyla Atatürk anıtına bırakılacağını belirtti

KARDEF'ten 100. yıla özel proje

Atatürk'ün, Samsun'a çıkarak Kurtuluş Savaşı'nı başlattığı 19 Mayıs 1919’un 100. yılında Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu (KARDEF) büyük bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. Organizasyon hakkında bilgi veren KARDEF Başkanı Kemalettin Altınsoy, yönetim kurulu ile ortak bir sonucu vararak 100. yıl için proje hazırladıklarını belirtti.

VALİLİKLER KARŞILAYACAK

Projenin detaylarını anlatan Altınsoy, “Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evinden bir bayrak ve bir miktarda toprak alacağız. Bayrak ve toprak, Selanik’ten, Edirne İpsala’ya kadar bizim himayemizde gelecek. İpsala’da Türk bisikletçilere teslim edeceğiz. Bu projeye; Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri ve Dış İşleri Bakanlığı paydaşları olarak giriyor. Alt paydaşlar ise Selanik Başkonsolosluğundan başlamak üzere Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Kastamonu, Karabük, Çankırı, Çorum, Amasya ve Samsun valiliklerinden oluşuyor. Her valilik kendi sınırında bisikletlileri karşılayacak ve il sınırından çıkana kadar eskort ile eşlik edecek” diye konuştu.

SPOR BAKANI DA KATILACAK

Projeye 3 bakanlık, 13 valilik ve Selanik Başkonsolosluğunun paydaş olduğunu vurgulayan Altınsoy, “Proje, katılımcılarıyla tüm Türkiye’de de yankı bulacak. Gençlerin atalarına sahip çıktığı, kucaklayıcı bir proje olacak. Sayın Valimize projeyi sahiplendiği ve onayladığı için teşekkür ediyorum. Samsun’da, Kürtün Irmağında ve Atatürk Bulvarında belediyelerimizin de katkılarıyla 7’den 70’e herkes ve tüm kentlerden gelen sporcular bisikletleriyle katılacak. Gençlik ve Spor Bakanımızın ve Valimizin bisikletleriyle katılımıyla Atatürk Anıtına toprağı bırakacağız, göndere de Selanik’ten getirdiğimiz bayrağımızı çekeceğiz. Bu projeyi gerçekleştirdiğimiz zaman Samsun ve büyük önder Atatürk için güzel bir etkinlik yapmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Erdinç YILDIZEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 4 yaralı

1 Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 4 yaralı

Samsun'da zincirleme kaza: 1 yaralı

2 Samsun'da zincirleme kaza: 1 yaralı

Samsun'daki kazadan acı haber!

3 Samsun'daki kazadan acı haber!

CANLI! Muharrem İnce, Samsun'da vatandaşlara sesleniyor

4 CANLI! Muharrem İnce, Samsun'da vatandaşlara sesleniyor

İsmet Taşdemir: 'Bu ligin oyunu bu'

5 İsmet Taşdemir: 'Bu ligin oyunu bu'

Muharrem İnce, Samsun'da cigoş oynadı

6 Muharrem İnce, Samsun'da cigoş oynadı

Efsane olmak böyle bir şey

7 Efsane olmak böyle bir şey

3 dakikada maçın kaderini değişirdi

8 3 dakikada maçın kaderini değişirdi

Samsun'da Cumhur İttifakı'nın kapsamı genişliyor

9 Samsun'da Cumhur İttifakı'nın kapsamı genişliyor

Abdulkadir'den sihirli dokunuş

10 Abdulkadir'den sihirli dokunuş


SIRADAKİ HABER
}