HaberlerSamsun HaberleriDevlet Bahçeli himayesinde Samsun'da dev kongre!

Devlet Bahçeli himayesinde Samsun'da dev kongre! - Samsun Haberleri

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Milli Mücadelenin 100. yılında, 18-19 Mayıs tarihinde Samsun'da 'I. Uluslararası Gençlik Kongresi' düzenliyor

Devlet Bahçeli himayesinde Samsun'da dev kongre!

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından büyük önder Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. yılı olan 19 Mayıs 2019 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin himayesinde 18-19 Mayıs tarihinde Samsun’da “I. Uluslararası Gençlik Kongresi’ gerçekleştirecek.

AMAÇ DÜNYAYA HAYKIRMAK

Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, “Kongrenin amacı Türk gençliğinin geçmişten günümüze taşıdığı tarihi sorumluluğu bilimsel bir platformda tartışmak ve bu mesuliyeti bir gelecek perspektifi olarak ortaya koymaktır. Türk Devleti ve Türk milletinin sonsuza kadar hür olduğunu dünyaya haykırmaktır” ifadelerine yer verildi. Yapılan açıklamada kongrenin amacı ise, “Mustafa Kemal Paşa’nın 9. Ordu müfettişliğine atanıp 16 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru ile hareket ederek 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmasıyla çözümüne yönelik yeni kuram, yaklaşım, bakış ve yorumları içeren tebliğler ile birlikte başlayan yolculuğunun Türkiye Cumhuriyeti'nin doğuşunu hazırlayan sürecin başlangıcı olduğu gerçeğinden hareket edilmektedir. Bu minvalde, ilgili dönemi ve takip eden süreçte bu dönemin etkilerini siyasi, iktisadi, hukuki, kültürel açıdan belirlenen ana temalardaki tebliğler ve bu ana temalar dışında, orijinal bulguların ve meselelerin değerlendirilmesi hedeflenmektedir. Kongreye katılmak isteyenler https://www.ulkuocaklari.org.tr/ internet sayfasında yer alan başvuru formunu doldurmak suretiyle tebliğ özetlerini en geç 19 Mart 2019 tarihi mesai bitimine kadar gönderebilirler” ifadelerine yer verildi.

 

SIRADAKİ HABER
}