HaberlerTerme'de TÜBİTAK Bilim Günleri

Terme'de TÜBİTAK Bilim Günleri

Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ev sahipliğini yaptığı 'TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı' açıldı. Fuara katılan Belediye Başkanı Şenol Kul, 'Geleceğimize umut dolu bakıyorum. Bu projeleri ve çocuklarımızın dünya için yapmak istediklerini gördükçe gerçekten çok mutlu oluyorum' dedi

Terme'de TÜBİTAK Bilim Günleri

Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hazırlanan "4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı" törenle açıldı. Fuarda, öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan 20 proje tanıtıldı. Açılışa, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Aksoy, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Demircioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, Terme Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Ekmekçi, Terme Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Tuncay Demir ve ilçede görevli okul müdürleri katıldı.

MÜDÜRDEN TEŞEKKÜR

Açılışta Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Yıldız, katılımlarından dolayı ziyaretçilere teşekkür ederken, “Meslek Lisesi olarak üzerimize yüklenen misyonun bilinci ile hareket ederek tekniğin ve üretimin olduğu her alanda çalışan bir noktada olmak önceliğimizdir. Bu anlamda projelerin hazırlanmasında ve sunumunda görev alan öğrenci, öğretmen ve idareci arkadaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Bilim Sergisi'ndeki stantları tek tek ziyaret etti, öğrencileri dinleyip, projeleri inceledi. Bilim projeleri hakkında bilgiler alan Başkan Kul, dikkatle dinlediği öğrencileri yaptıkları çalışmalarından dolayı kutladı. Bu sergide geleceğin bilim adamlarını gördüklerini ifade eden Başkan Kul, “Öğrencilerimiz Samsun’un ve Türkiye'nin geleceğine ışık tutacak projelere imza atmışlar. Çok başarılı projeler gördüm. Öğrencilerimizin bu kadar güzel şeyler üretmesi bizleri çok memnun etti. Geleceğimize umut dolu bakıyorum. Bu projeleri ve çocuklarımızın dünya için yapmak istediklerini gördükçe gerçekten çok mutlu oluyorum. Emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Stantları gezen Belediye Başkanı Şenol Kul’a öğrenciler üç boyutlu yazıcıdan yapılmış anahtarlık hediye etti.

SIRADAKİ HABER
}