HaberlerSamsun HaberleriGarip Zeycan'da konser hazırlığı

Garip Zeycan'da konser hazırlığı - Samsun Haberleri

Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi öğrencileri, 25 Şubat Pazartesi günü gerçekleştirecekleri Türk Halk Müziği konseri için hazırlıklara devam ediyor

Garip Zeycan'da konser hazırlığı

Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi öğrencilerinin ve müzik öğretmeni Dilara Kılıç yönetiminde hazırlanan Türk Halk Müziği konseri, 25 Şubat Pazartesi günü saat 19.00’da Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde gerçekleşecek. Öğrencilerin seslendireceği birbirinden güzel türküler, dinleyenlerin beğenisini sunulacak.

SÜRPRİZ OLACAK

Koro ve çalışmalar hakkında açıklamada bulunan okulun Müzik Öğretmeni Dilara Kılıç, “Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi olarak iki senedir, 10 Kasım il törenlerini biz gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin sadece sayısal derslerde değil, sosyal aktivitelerde de ne kadar başarılı olduğunu göstermiş olduk. Koromuz çok beğenildi. Biz de bunun üzerine bir Türk Halk Müziği konseri düzenlemek istedik. Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde saat 19.00’da sanatseverlerle buluşacağız. Konserimiz halka açık ve ücretsizdir. Seyircileri, öğrencilerimizle beraber heyecanla bekliyoruz. Koromuzdaki bütün solistler tamamen okulumuzun öğrencilerinden oluşuyor. Koromuzda 28 öğrencimiz var. Enstrümanları hem öğrencilerimiz çalıyor hem de başka okullardaki müzik öğretmenleri de yardımcı oluyor. Konserimizde izleyicilerimize sürprizimiz olacak. Ayrıca dans gösterileri olacak” diye konuştu.

Erdinç YILDIZ

 

SIRADAKİ HABER
}