HaberlerSamsun Haber: Verimlilik bilgiyle mümkün

Samsun Haber: Verimlilik bilgiyle mümkün

Samsun Haber: Samsun Bilim ve Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü, 2017 yılı Verimlilik Haftası nedeniyle ''Yalın Liderlik, Yalın Yönetim'' konulu eğitim düzenledi. İl Müdürü Selahattin Altunsoy, ''Verimlilik konusunda farkındalığın artması, bilgiyle donanımlı bireylerin yetiştirilmesiyle mümkün'' dedi

Samsun Haber: Verimlilik bilgiyle mümkün

Samsun Haber: Toplumun her kesiminde verimlilik bilincinin oluşturulması ve yaygınlaştırılması amacıyla Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ''Verimlilik Haftası'' kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nce ''Yalın Liderlik, Yalın Yönetim'' konulu eğitim düzenlendi. Tüm gün süren eğitimin açılış programına Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, OMÜ Rektör Vekili Mehmet Kuran, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, Tokat, Sinop, Amasya, Ordu Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürleri katıldı. Programda Yalın Enstitü Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hakan Akgül tarafından katılımcılara detaylı bilgi verildi.

HER YIL YAYGINLAŞIYOR

Eğitim programının açılış konuşmasını gerçekleştiren Samsun Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy, ''Verimlilik savurganlıktan uzak, kaynakları en iyi biçimde değerlendirerek üretmek demek. Bakanlığımız ülkemizin üretim kaynaklarıyla insan gücünü verimlilik esaslarına değerlendirmesi konusunda çalışmalarımız her yıl yaygınlaşıyor. Verimlilik konusunda farkındalığın artması, bilgiyle donanımlı bireylerin yetiştirilmesiyle mümkün'' diye konuştu.

EKONOMİ SOSYAL BİR DİSİPLİN

Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı ise, ''Ekonomi bir bilim ve teknik. Kalkınmanın sacayaklarını düşünmek strateji geliştirmek gerekiyor. Ekonomi aynı zamanda bir sosyal disiplin. Kalkınmada bunun da unutulmaması gerekiyor. Emek, sermaye, bilgi, teknoloji ve bunları bir araya getirecek organizasyonu ihmal etmemeliyiz. Verimlilikte maliyeti en aza indirmek için işçinin ücretini kısmak olmamalı. Tam tersine emeğin üretim sürecindeki payı arttırılarak daha verimli bir üretim söz konusu olabilir. Türkiye Cumhuriyet'inin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğini örnek alarak, bilimi ve aklı öne alıp emeğe değer veren bir anlayışla üretimimizi kalkınmamızı gerçekleştirmemiz gerekiyor'' dedi.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}