HaberlerRahmet ayının habercisi

Rahmet ayının habercisi

Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 'Rahmet, mağfiret ve bereketi bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi olan Regaip Kandili'ne ulaşmanın huzur ve mutluluğu içindeyiz' dedi

Rahmet ayının habercisi

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Karaaslan mesajında, kandil gecelerinin rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı, toplumu oluşturan bireylerin birbirinden güç aldığı, cömertliğin, paylaşmanın, yardımlaşmanın, merhamet duygusunun doruğa çıktığı kıymetli ve müstesna zaman dilimleri olduğunu ifade etti.

BARIŞA VESİLE OLSUN

Karaaslan mesajının devamında, “Rahmet, mağfiret ve bereketi bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi olan Regaip Kandili’ne milletçe bir kez daha ulaşmanın huzur ve mutluluğu içindeyiz. Regaip Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç ayları ve bu mübarek geceyi en iyi şekilde değerlendirerek birbirimize kenetlenmeli, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Dünya mazlumlarının güvenli sığınağı, yeryüzünde insanlık ve adaletin yegâne savunucusu ve temsilcisi olan ülkemizin ve ilerlememizin önüne çıkarılan tüm engelleri aşarak tarihi sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirebilmek için bugün birlik ve beraberlik içinde olmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve İslam âleminin Regaip gecesini tebrik ediyorum. Yüce Mevla’mdan üç ayların ve bu mübarek gecenin bereket ikliminin insanlığın hidayetine, barış ve huzuruna vesile olmasını, tüm insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

 SIRADAKİ HABER