HaberlerAkın Dil YDS kampına yoğun ilgi

Akın Dil YDS kampına yoğun ilgi

YDS ve YÖKDİL sınavlarına kısa bir süre kala Samsun Akın Dil Eğitim Merkezi'nin sekizinci Geleneksel YDS &YÖKDİL hazırlık kampı başladı. Ozan Hoca ile birlikte Serra Otel'de yapılan eğitim kampına Samsun ve çevre illerden çok sayıda öğrenci katıldı

Akın Dil YDS kampına yoğun ilgi

Samsun Akın Dil Eğitim Merkezi tarafından geleneksel olarak yapılan YDS &YÖKDİL kampının sekizincisi Serra Otel’de yoğun bir katılımla gerçekleşti. 6 Mart’ta başlayan ve 3 gün süren kampa Samsun ve çevre illerden gelen çok sayıda öğrenci katıldı. Samsun Akın Dil Eğitim Merkezi kurucusu ve öğretmeni Serdar Ozan Hoşafcı ile birlikte yapılan kampta, 10 Mart’ta yapılacak olan YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı) ve 24 Mart’ta yapılacak olan YDS (Yabancı Dil Sınavı) öncesinde genel tekrar, soru çözümü, sınav teknikleri ve kelime çalışmaları yapıldı.

PÜF NOKTALARI HATIRLIYORLAR

Samsun Akın Dil Eğitim Merkezi Kurucusu Serdar Ozan Hoşafcı, “Samsun Akın Dil Eğitim Merkezi olarak özgün materyal ve testlerle tüm öğrencileri YDS, YÖKDİL ve YKS-DİL gibi sınavlara hazırlıyoruz. Sınavlara kısa bir zaman kala düzenlediğimiz bu eğitim kampları sayesinde kursiyerler son bir kez bütün konuların üzerinden geçerek sınavın püf noktalarını hatırlamış oluyor. 6 aylık bir zaman içerisinde öğrencilerimizi YDS ve YÖKDİL sınavlarına hazırladık. Derslerimiz bittikten sonra yaptığımız üç günlük bu eğitim kamplarında genel tekrar, soru çözümü, sınav teknikleri ve kelime çalışmaları yapıyoruz” dedi. 10 Mart’ta yapılacak YÖKDİL için ve 24 Mart’ta yapılacak olan YDS için son dönemece girildiğini ifade eden Ozan Hoşafcı, son zamanların verimli kullanılabilmesi için sınavlara hazırlanan kursiyerlere yoğun bir sınav programı hazırladıklarını söyledi.

FARK YARATIYORUZ

Akademik kariyer yapmak isteyenlerin, bankacıların, bakanlık çalışanlarının, mühendislerin ve çeşitli kurumlarda çalışanların, YDS’ye ve YÖKDİL sınavına girdiğini aktaran Ozan Hoşafcı, İngilizce altyapısı olmayanlar için uyguladıkları eğitim programlarıyla fark yarattıklarını belirtti. Altyapısı olup hedefi 70 ve üzeri olanlar için de ayrı bir hazırlık grubu oluşturduklarını söyleyen Ozan Hoşafcı, öğrencileri YDS’ye hazırlarken bol soru çözümü, kelime, okuma ve akademik çeviri çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

YDS’nin içeriği hakkında da bilgi veren Hoşafcı, “YDS ve YÖKDİL sınavlarında toplam 80 soru bulunuyor. Bunların içinde kelime bilgisi, cümle tamamlama, uygun olmayan cümleyi bulma, eş anlamlılar, zıt anlamlılar, çeviri soruları, paragraf, anlatım bozuklukları soruları yer alıyor. Eğitim süreci boyunca tüm bu soru türlerine farklı yaklaşım tarzları geliştirerek kursiyerlerimizin sınavlarda daha başarılı olabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu. YDS ve YÖKDİL sınavlarının tamamen akademik seviyede olduğunu belirten Hoşafcı, “Akademik düzeyde kelime bilgisi bu sınavlar için çok önemli. Bu sınavlar, gramer ve kelime bilgisinin ölçüldüğü, farklı soru çözüm tekniklerinin uygulandığı sınavlar. Günlük konuşma dili bu sınavlarda hiç uygulanmıyor. Kelime bilgisi bu sınavda önemli olduğu için kursiyerlerimizin akademik kelime haznesini geliştirmeye çalışıyoruz. Okuma ve çeviri çalışmalarıyla kelime bilgilerimizi pekiştiriyoruz” dedi.

SINAVLARA KİMLER GİREBİLİR?

YDS ve YÖKDİL’e farklı amaçlar için girildiğini söyleyen Ozan Hoşafcı, “Bu sınava doçent, doktora ve sanatta yeterlilik adayları, yüksek lisans programlarına girecek lisans programı mezunları, herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta olup dil tazminatı almak isteyenler giriyor. Ayrıca Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek olan adaylar da YDS’ye girmek zorunda” ifadelerini kullandı.

 

SIRADAKİ HABER
}