HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da kadına engel yok!

Samsun'da kadına engel yok! - Samsun Haberleri

Samsun'da ev ekonomisine destek olmak amacıyla el emeği yemekleri çevresine satmaya başlayan ve e-ticarete atılan Zehra Şahin, 'Kadın isteği zaman hiçbir şey önünde engel değil' dedi

Samsun'da kadına engel yok!

Samsun'un Atakum ilçesinde yaşayan Zehra Şahin, evin bütçesine destek olmak için çevresine düğün, nişan, mevlit gibi özel günlerde satmaya başladığı su böreği, baklava, yaprak sarma yemekleri sayesinde hem ekonomik özgürlüğünü kazandığını hem de sosyalleştiğini söyledi. 6 yıl önce bu işe başladığını ve büyük bir talep gördüğünü ifade eden Şahin, ardından sosyal medya üzerinden de önemli oranda müşteri edindiğini kaydetti.

MAHALLEYE ÖRNEK OLDU

Şahin, 6 yıl önce ev almak istedikleri süreçte yaşadıkları ekonomik zorlukların ardından bu işe başladığını söyleyerek, "O zamanlar Samsun'a yeni gelmiştik, şimdi 6 yıl oldu. Su böreği, yaprak sarma, tatlı gibi ürünler yaparak çevreme satmaya başladım. Komşularım elimin lezzetini sevdiği için teşvik ettiler. Bütün yemeklerimde organik ürünler kullanıyorum. Hepsini gidip köyden getiriyorum. İlk önce eşim başarabileceğime inanmamıştı. Bu iş sayesinde hem çok güzel bir çevre edindim, yeni dostlarım oldu hem de evimizin ekonomisine katkıda bulundum. 2 çocuğum var, onların pek çok eksiğini karşılayabiliyorum. Aynı zamanda internet üzerinden de sipariş alıyorum. Evde bir şeyler üretmek çok keyifli. Dışarıda çalışma imkanım olmadı çünkü çocuklarım çok küçüktü. Kadın isteği zaman hiçbir şey önünde engel değil. Azmin önünde hiçbir şey yok. Mahallemizde başka kadınlar da bu işe başladı, onlara da destek oldum ve bundan da çok mutluyum. Ekonomik özgürlük çok önemli. Psikolojik olarak kadın kendisini daha iyi hissediyor. Kadınlar kendilerine güvenip hayallerini gerçekleştirmeli" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU / ÖZEL HABER

SIRADAKİ HABER
}