Bu nasıl atama? - Samsunspor Haberleri

Bu sezon Yılport Samsunspor'un Keçiörengücü ve Gümüşhanespor maçlarını yönetip iki net golünü ofsayt gerekçesiyle iptal eden Ferhan Kestanlıoğlu, kritik Kastamonuspor 1966 maçına atandı. Taraftarlar sosyal medyada ayağa kalktı

Bu nasıl atama?

İŞTE YARDIMCILARI

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, profesyonel liglerde görev yapacak hakemleri açıkladı. Buna göre  Yılport Samsunspor'un pazar günü deplasmanda oynayacağı  Kastamonuspor 1966 maçını İzmir bölgesinden  Ferhan Kestanlıoğlu yönetecek. Kestanlıoğlu'nun yardımcılıklarını Manisa bölgesinden Cemalettin Gündoğdular ve İzmir bölgesinden Hakan Betaş yapacak.

İKİ GOLÜ VERMEDİ

Bu atama Yılport Samsunspor taraftarını ayağa kaldırdı. İzmir bölgesi hakemi Ferhan Kestanlıoğlu bu sezon 2-1 kaybedilen Keçiörengücü maçında ve 2-1 kazanılan Gümüşhanespor karşılaşmasında da görev yapmış, iki net golü saymamıştı. Böylesine kritik bir maça geçmişte yaptığı kritik hatalara rağmen Kestanlıoğlu'nun atanması taraftarlar tarafından tepkiyle karşılandı.

KRİTİK HATALAR

Ferhan Kestanlıoğlu, 11 Kasım 2018'deki Keçiörengücü ve 27 Ocak 2019'daki Gümüşhanespor maçlarında görev yapmış, her iki mücadelede de Samet Asatekin'in attığı birer golü ofsayt gerekçesiyle iptal etmişti. Halbuki her iki golde de ofsaytten eser yoktu.

SIRADAKİ HABER
}