Haberlerİbrahim Sandıkçı: 'Bu zenginlik bir güne sığmaz'

İbrahim Sandıkçı: 'Bu zenginlik bir güne sığmaz'

Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı, 'Bizim tarihimizde kadınlarımızın hikayeleri bir güne sığmayacak kadar zengindir' dedi

İbrahim Sandıkçı: 'Bu zenginlik bir güne sığmaz'

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Anakent Sosyal Tesislerde düzenlenen Canik Kadınlar Buluşması’na AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Raba Baykeser, AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı, teşkilat mensupları katıldı.

ÖZVERİNİN TİMSALİDİR

Programda konuşan İbrahim Sandıkçı, “Bizim annelerimiz, kadınlarımız dünyanın en fedakar kadınlarıdır. Yeri gelir Erzurum’da Fatma olur, Balkanlardan Kafkaslara kadar cephe cephe dolaşır, yeri gelir Şerife Bacı olur. Yeri gelir 15 Temmuz’da hain darbecilerin karşısında yiğitçe dikilerek şehadete ulaşır. Bu toprakları bize vatan kılan Anadolu’nun tüm kadınlarına selam olsun. Annelik gibi kutsal bir görevin yanında yaşamın her türlü zorluğunu omuzlarında taşıyan varlıktır kadın. Bu sebeple kadınlarımızın gelişiminin önündeki bütün engeller kaldırılmalı, ailesine, yaşadığı çevreye ve ülkemize faydalı bir birey olmasının önü açılmalıdır. AK Parti iktidarı döneminde kadınlarımızın eğitim, iş hayatı ve sosyal alana daha çok katılım, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve siyaset alanında daha çok temsili için önemli adımlar atılmıştır. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tekrar kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

SIRADAKİ HABER
}