HaberlerSamsun HaberleriSamsun Valisi Osman Kaymak: 'Toplumun temel taşları'

Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Toplumun temel taşları' - Samsun Haberleri

Vali Osman Kaymak, 'Hayatın her alanında sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır' dedi

Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Toplumun temel taşları'

Samsun Valisi Osman Kaymak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı Kaymak, Türk kadınının, her dönemde toplumsal hayatın, millet ve devlet yapısının merkezinde yer aldığını, her dönemde ihtiyaç hissettiğimiz feragat ve fedakârlıkların en yücesini yaptığını dile getirdi.

BAŞARININ İLK ŞARTIDIR

Sadece ev hayatında değil iş hayatında ve sosyal hayatta da kendini ispat etmiş olan kadınların, cumhuriyetin kuruluşunda da önemli misyon üstlendiğini aktaran Vali Kaymak, “Bağımsızlığa giden yolda cephede ve cephe gerisinde destansı bir mücadele vererek erkekler ile beraber omuz omuza etkin görevler almışlardır. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey kahraman Türk kadını, sen omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. Kadınlarımız, savaş hayatında, tarım hayatında, maişet hayatında erkeklerimizle, yarım adım geride kalmayarak yürüdüler’ sözü de kadınlarımıza verilen değerin bir göstergesidir. Hayatın her alanında sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Onların hak ettikleri konuma gelmeleri, geleceğe güvenle bakmaları, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin mutluluğunun ve başarılarının ilk şartıdır. Devlet olarak son yıllarda kamu kurumlarımız, yerel yönetimlerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte kadınlarımızın her açıdan desteklenmesi amacıyla ortak projeler ve çalışmalar yürütmekteyiz. Hayatımızın doğumdan ölüme kadar olan her anında, varlıklarıyla onurlandığımız, başta şehit, gazi anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyorum” ifadelerini yer verdi.

SIRADAKİ HABER
}