HaberlerSamsun HaberleriBelma Nur Kartal, 'Kadınlar direnecek'

Belma Nur Kartal, 'Kadınlar direnecek' - Samsun Haberleri

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla açıklama TKP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belma Nur Kartal, 'Samsun'da büyükşehir belediyesine aday olan tek kadınım. Biz komünist kadınlar, sömürü ve şiddeti normalleştirmeye çalışan bu düzene direneceğiz' dedi

Belma Nur Kartal, 'Kadınlar direnecek'

Türkiye Komünist Partisi (TKP)  Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belma Nur Kartal, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla basın açıklaması düzenledi. İstiklal Caddesi Süleymaniye Geçidi'nde konuşan Kartal, daha sonra TKP'li kadınlarla beraber vatandaşlara bildiri dağıttı.

BU YALANA KANMIYORLAR

Kartal, 8 Mart'ın baskıya karşı duran kadınların günü olduğunu belirterek, "Bu ülkenin kendisine dayatılan boyun eğmeyen, her türlü baskıyı göze alıp direnen kadınları var. Ekmeğimize el koyanlarla, kadınların insanca yaşama hakkını yok sayanlarla aynı gemide değiliz. İktidar, kadınlara ne vaat ediyor? Bu ülkenin kadınları yalana ve ikiyüzlülüğe kanmıyor. Yerel seçimlerde kadının adının olmadığı Samsun'da büyükşehir belediyesine aday olan tek kadınım. Biz komünist kadınlar, sömürü ve şiddeti normalleştirmeye çalışan bu düzene direnmekten vazgeçmeyeceğiz" diye konuştu.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}