HaberlerSamsun HaberleriAli Kılıç'tan, 'Terme'ye istihdam sözü'

Ali Kılıç'tan, 'Terme'ye istihdam sözü' - Samsun Haberleri

Cumhur İttifakı Terme Başkan Adayı Ali Kılıç, 'En önemli hamlemiz, sözümüz Terme'de istihdam yaratmak olacaktır' dedi

Ali Kılıç'tan, 'Terme'ye istihdam sözü'

Cumhur İttifakı Terme AK Parti Adayı Ali Kılıç, seçim çalışmaları kapsamında ilçede esnaf ziyaretlerine devam etti. Kılıç, gelecek 5 yılda en önemli sözünün ilçede istihdam alanları açmak olduğunu söyledi.

SORUNLAR ÇÖZÜLECEK

Sanayi esnafını ziyaret eden Ali Kılıç, "Tevazu, samimiyet ve gayretle çalışacağız. İstihdam artışına yönelik her türlü çabayı gösterecek, bunu başaracağız. Ben Terme'de 22 yıl boyunca avukatlık yaptım. Hem mesleğimi yaparken hem de siyasete atıldığım dönemlerde şehrimizin tüm eksikliklerini, sorunlarını gözlemleme şansını buldum. Başta trafik olmak üzere kent merkezimizde ne kadar sorun varsa çözümü için kolları sıvayacağız" diye konuştu.

GÖÇÜ ENGELLEYECEĞİZ

Terme için hayalleri olduğunu vurgulayan Kılıç, "Şehri gençlerimizle birlikte planlayacağız. Gençler önümüzdeki dönemde fikirleriyle bize ışık tutacak. En önemli hamlemiz, kendime, ekibime, basına verdiğimiz sözdür aynı zamanda. O da Terme'nin yıllardır dışarıya göç vermesinin engellemektir. Bunu da istihdam alanı oluşturarak yapacağız. Bizim için önümüzdeki 5 yılda en önemli kelime 'istihdam' olacak" dedi.

ENGELLER KALKACAK

Sadece Terme'de değil Ankara ve İstanbul'daki Termeli iş adamlarıyla toplantılar yapacağını söyleyen Ali Kılıç, "Fabrikalar, iş alanları için yeni imar sahaları oluşturacağız. Bürokratik engelleri ortadan kaldıracağız. Eğer önümüzdeki dönem, istihdamın önünü açacak hamleler yapamazsak kesinlikle kendimizi başarısız olarak kabul edeceğiz. Biliyoruz ki gökdelenler bile tuğlaları birer birer dizerek yapılır. İnşallan biz bu temelleri atacağız. İlk tuğlaları biz dizeceğiz. Umarım başarmak bizi düşer" ifadelerini kullandı.

 

 

SIRADAKİ HABER
}